DomůAlternativní pohonyHyundai a Ineos spolupracují na realizaci vodíkové ekonomiky

Hyundai a Ineos spolupracují na realizaci vodíkové ekonomiky

Společnost Hyundai a společnost Ineos podepsaly memorandum ohledně společného výzkumu a urychlení realizace globální vodíkové ekonomiky. Spolupráce bude zahrnovat zkoumání příležitostí k výrobě a dodávkám vodíku pro globální využití vodíkových zařízení. Obě společnosti se soustředí na podporu realizace projektů zaměřených na vodík. Dále se v rámci dohody společnosti zavázali pro posouzení využití vozidla Ineos Grenadier. V rámci testů budou použity patentované modulární palivové články Hyundai. Ty byly již použity v SUV Hyundai Nexo, které využívalo výhradně vodíkový pohon. Hyundai v roce 2013 zahájil jako první na světě sériovou výrobu elektromobilů využívajících palivové články.

„Rozhodnutí společnosti INEOS vyvinout elektromobil s palivovými články a podílet se na výstavbě vodíkového ekosystému je dalším milníkem na cestě k trvale udržitelné a čisté dopravě. Hyundai je přesvědčen o tom, že výsledkem bude důležitá alternativa s nízkými emisemi oxidu uhličitého, využitelná napříč mnoha odvětvími. Doufáme také, že naše know-how v oblasti vodíkových palivových článků, získávané po dlouhá desetiletí, přinese synergie ve spojení se znalostmi společnosti INEOS v oboru chemie a umožní hromadnou výrobu ekologického vodíku a palivových článků pro model Grenadier.“ sdělil Saehoon Kim, který je viceprezident a vedoucí Centra palivových článků společnosti Hyundai.

„Smlouva mezi společnostmi INEOS a Hyundai přináší oběma společnostem nové příležitosti k dalšímu posílení jejich vedoucí role v čisté vodíkové ekonomice. Díky společnému posuzování nových výrobních procesů, technologií a aplikací, v kombinaci s našimi současnými schopnostmi se dostáváme do jedinečného postavení. V něm budeme schopni uspokojit nově vznikající poptávku po cenově dostupných nízkouhlíkových zdrojích energie a budoucí požadavky náročných majitelů vozidel s pohonem 4×4.“ sdělil Peter Williams, který je technický ředitel společnosti INEOS.

INEOS

- Advertisement -

Společnost Ineos v nedávné době založila v Evropě podnik zaměřený na vývoj a výstavu vodíkových kapacit. Tímto krokem tak společnost směřuje k čisté bezuhlíkové budoucnosti. Výrobní kapacitu podniku je v současné době přibližně 300 000 tun vodíku ročně. Ineos je největším provozovatelem elektrolýzy v Evropě.

Další články