DomůAlternativní pohonyHyundai se stala členem České vodíkové technologické platformy

Hyundai se stala členem České vodíkové technologické platformy

České zastoupení společnosti Hyundai Motor se stalo členem České vodíkové technologické platformy (HYTEP). Tato platforma podporuje vývoj a realizaci vodíkových technologií v rámci ČR.

Společnost Hyundai vodíkovému pohonu věří. Nejen že budeme po otevření první veřejné vodíkové čerpací stanice v České republice připraveni zájemcům nabídnout náš model Nexo poháněný vodíkovým palivovým článkem, na globální úrovni úspěšně rozvíjíme celou řadu aplikací této technologie, sahající od nákladní automobilové dopravy přes městské autobusy až po stacionární generátory elektrického proudu.

Jsme přesvědčeni, že naším členstvím v platformě HYTEP budeme moci ještě rozšířit svou roli při zavádění vodíkových technologií v oblasti mobility a přispět tak k jejich rozvoji i v České republice

uvedl generální ředitel Hyundai Motor Czech Martin Saitz

HYTEP se podílel na přípravě vodíkové části Národního akčního plánu čisté mobility, která vodíkovou mobilitu deklaruje jako jednu z možných cest k dekarbonizaci dopravy. Jsme rádi, že nyní vidíme první reálné dopady této práce. Již letos by měly být otevřeny tři veřejné plnicí stanice na vodík, a to v Praze, v Litvínově a v Brně. Zároveň nás těší, že se na českých silnicích objevují první vodíková vozidla. Rozvoj sítě plnicích stanic by měl pokračovat k asi 80 stanicím v roce 2030,

řekl Aleš Doucek předseda představenstva HYTEP

Společnost se tak vedle dalších velkých hráčů, jako např. ÚJV Řež, realizuje na poli vodíkových technologií v České republice.

Více článků týkajících se vodíku a vodíkové ekonomiky

- Advertisement -

Zdroj informací: tisková zpráva

Další články