DomůAlternativní pohonyHyundai zmodernizoval vodíkový vůz XCIENT Fuel Cell Truck

Hyundai zmodernizoval vodíkový vůz XCIENT Fuel Cell Truck

Společnost Hyundai Motor Company zahájí v srpnu 2021 výrobu prvního velkosériově vyráběného nákladního vozidla s vodíkovým pohonem. Vodíkový vůz XCIENT Fuel Cell Truck s nulovými emisemi bude pro firemní zákazníky ještě atraktivnější díky modernizovanému designu a vylepšeným provozním vlastnostem.

„Hyundai Motor k realizaci své vize ekologické vodíkové společnosti využívá více než 20 let zkušeností s technologií palivových článků. Přispěje tak svým modelem XCIENT Fuel Cell 2021 k širokému přijetí užitkových vozidel s pohonem na vodík.“


řekl generální ředitel a prezident divize užitkových vozidel ve společnosti Hyundai Motor Company Jaehoon Chang.

Modernizovaný design modelu XCIENT Fuel Cell zaručuje lepší zážitky z jízd. Nová maska chladiče s vícerozměrnými síťovými vzory ozdobená chromovanými prvky do tvaru „V“, dodává nákladnímu vozidlu jedinečný vzhled, ale současně také plní technickou funkci. Modrá barva na masce chladiče dává jasně najevo, že XCIENT Fuel Cell používá technicky vyspělý elektrický pohon napájený palivovými články. Systém sestává ze dvou 90kW nově optimalizovaných sad palivových článků o celkovém výkonu 180 kW, který nabízí ještě větší odolnost, delší životnost a také zvyšuje celkovou hospodárnost vozidla. Dynamickou jízdu umožňuje elektromotor s výkonem 350 kW a maximálním točivým momentem 2237 Nm. Doplnění vodíku do sedmi velkých nádrží s kapacitou 31 kg zabere 8 až 20 minut v závislosti na venkovní teplotě. Vodíkový vůz XCIENT Fuel Cell 2021 bude také nově dodáván jako podvozek 6×2.

Modernizovaný design modelu XCIENT Fuel Cell

V loňském roce Hyundai dodal do Švýcarska 46 vozidel XCIENT Fuel Cell a do konce letošního roku doveze do Švýcarska dalších 140 vozidel.

„Zákazníci jsou velmi spokojeni s kvalitou a jízdním komfortem těchto nákladních vozidel, o která je velký zájem i mimo Švýcarsko. Jsme pevně přesvědčeni o tom, že v příštím roce se nákladní vozidla XCIENT Fuel Cell objeví na silnicích i v dalších evropských zemích“


řekl Mark Freymueller, generální ředitel společnosti Hyundai Hydrogen Mobility.
- Advertisement -

Zdroj informací: tisková zpráva

Další články