DomůElektromobilitaBaterieHonda představila iniciativy pro využití přenosných a vyměnitelných akumulátorů Mobile Power Pack...

Honda představila iniciativy pro využití přenosných a vyměnitelných akumulátorů Mobile Power Pack e:

Společnost Honda Motor Co., Ltd. dnes uspořádala tiskovou konferenci o dalším využití
a iniciativách přenosných a vyměnitelných akumulátorů Mobile Power Pack (MPP). Lithium-iontový akumulátor je schopný uchovat více než 1,3 kW elektřiny. Honda vyvinula akumulátor Mobile Power Pack e: s cílem umožnit lidem pohodlně a kdykoli využívat elektřinu z obnovitelných zdrojů pro jejich mobilitu.

Akumulátor Mobile Power Pack e:

Společnost Honda pracuje na dosažení uhlíkové neutrality a snaží se dále rozšířit možnost využití akumulátorů MPP. Zákazníkům po celém světě nabízí širokou škálu motocyklů, automobilů a energetických produktů. V roce 2017 představila akumulátor MPP, který se začal používat u modelu elektrického motocyklu Honda. Nový elektrický tříkolový skútr pro podnikatelské účely GYRO CANOPY e:, který byl dnes uveden do prodeje, využívá zcela nový akumulátor MPP se zvýšenou kapacitou. Honda zároveň vypracovává plány sekundárního využití akumulátorů MPP, které se již nehodí pro použití v produktech mobility kvůli snížené kapacitě v důsledku degradace.

Mobile Power Pack Exchanger e:  je stanice pro výměnu akumulátorů

MPP jako zdroj energie

Díky širokému využívání akumulátorů MPP bude snazší využívat obnovitelnou energii, která závisí na přírodních podmínkách. Když například během dne solární elektrárny vyrobí nadměrné množství elektřiny, akumulátory MPP zajistí vyrovnávací funkci tím, že tuto přebytečnou elektřinu uloží. Poté lze elektřinu uloženou během dne v akumulátorech MPP použít s cílem omezit zátěž v elektrické síti v důsledku nabíjení.
Honda dále zvažuje možnost dodávat elektřinu uloženou v akumulátorech MPP do elektrické sítě v případě jejího nedostatku připojením stanic Mobile Power Pack Exchanger e: společnosti Honda k elektrické síti. Mobile Power Pack Exchanger e: je stanice pro výměnu akumulátorů, která se v současné době vyvíjí a která dokáže nabíjet několik akumulátorů MPP současně. Kromě toho řada společností v současné době zvažuje vývoj produktů, které budou využívat akumulátory MPP jako zdroj energie. S cílem urychlit vývoj a rozšířit používání akumulátorů MPP společnost Honda pracuje na vytvoření průmyslových norem pro přenosné a vyměnitelné akumulátory.

- Advertisement -

Zdroj: Honda

Další články