DomůElektromobilitaHonda SENSING 360: nový všesměrový bezpečnostní systém

Honda SENSING 360: nový všesměrový bezpečnostní systém

Honda Motor Co., Ltd. dnes představila nový bezpečnostní systém, který kontroluje mrtvé úhly kolem vozu a přispívá k zamezení nehodám a snížení zátěže řidiče při řízení. Systém Honda SENSING 360 vychází z předchozího systému a nabízí větší rozsah snímání nejen vpředu a vzadu, ale ve všech směrech kolem vozidla. Systém se začne používat u automobilu pro čínský trh v roce 2022 a do roku 2030 bude Honda usilovat o jeho rozšíření na všech hlavních trzích.

Bezpečnost pro každého

Společnost Honda se ve snaze o společnost bez dopravních nehod pro všechny účastníky provozu řídí sloganem „Bezpečnost pro každého“. V roce 2014 uvedla na trh bezpečnostní systém Honda SENSING, který dále zdokonaluje a rozšiřuje jeho uplatnění na modelech sériově vyráběných vozů po celém světě. Dnes představuje Systém Honda SENSING 360, který zvládá 360stupňové snímání. K současnému systému bylo přidáno celkem pět radarových jednotek s milimetrovými vlnami vpředu a v každém rohu vozidla. Tento větší rozsah snímání pokrývá mrtvé úhly kolem vozidla, které je řidič schopen vizuálně kontrolovat jen obtížně.

Honda SENSING 360

Při jízdě s adaptivním tempomatem (ACC) s aktivovanými systémy následování pomalou rychlostí a udržování v jízdním pruhu (LKAS) a při splnění určitých podmínek na rychlostní komunikaci, kdy řidič zapne směrové světlo, systém pomáhá s řízením při změně jízdního pruhu.
Při změně jízdního pruhu systém pomáhá vyhnout se srážce s vozidlem v sousedním pruhu, které se blíží zezadu.
Když vozidlo jede nízkou rychlostí nebo se rozjíždí na křižovatce, systém upozorní řidiče na informace o vozidlech, která se ke křižovatce přibližují ze stran a zepředu.
Pokud na křižovatce při odbočování systém detekuje jiná vozidla nebo chodce a rozpozná riziko nehody, spustí se systém pro zmírnění následků nehody (CMBS).
Při zatáčení na rychlostní komunikaci se zapnutým ACC systém vhodně upravuje rychlost vozu.

- Advertisement -

Zdroj: Honda

Další články