DomůElektromobilitaHyundai se zavázal dosáhnout uhlíkové neutrality do roku 2045

Hyundai se zavázal dosáhnout uhlíkové neutrality do roku 2045

Uhlíková neutralita do roku 2045 je strategie společnosti Hyundai Motor Company, která byla dnes oznámena na letošním autosalonu IAA, který se koná od 6. do 12. září v německém Mnichově. Společnost Hyundai se zavázala, že do roku 2040 sníží emise oxidu uhličitého o 75 procent oproti úrovni z roku 2019 a do roku 2045 dosáhne Hyundai u svých produktů a globálních provozních činností uhlíkové neutrality. Integrovaná strategie pro uhlíkovou neutralitu spočívá na následujících třech pilířích: čisté mobilitě, platformách nové generace a zelené energii.

„IAA Mobility je ideální příležitostí k představení naší globální vize uhlíkové neutrality. Je dalším milníkem na cestě k trvalé udržitelnosti, na níž pracujeme již řadu let. Hyundai Motor bude i nadále vytrvale usilovat o uhlíkovou neutralitu a bude pracovat na tom, aby zůstal v čele vývoje komplexních řešení.“

řekl globální marketingový ředitel společnosti Hyundai Motor Company Thomas Schemera

Uhlíková neutralita – Čistá mobilita

Hyundai Motor plánuje, že v evropském regionu bude od roku 2035 nabízet pouze vozidla s nulovými emisemi a do roku 2040 vyřadí ze své nabídky na hlavních trzích všechna vozidla na fosilní paliva a podpoří tak přechod na čistou mobilitu.

Platformy nové generace

Hyundai Motor prezentuje na IAA Mobility 2021 první pohled na své průkopnické robotické taxi. Hyundai je předním investorem do nové generace dopravních platforem zajišťujících přepravu z bodu A do bodu B. Výsledkem bude svobodnější mobilita bez uhlíkové stopy. Tyto platformy také odpovídají vizi společnosti nazvané Pokrok pro lidstvo.

Zelená energie

- Advertisement -

Uhlíková neutralita společnosti Hyundai Motor jde daleko za hranice přechodu na vozidla s nulovými emisemi. Jejím cílem je poskytovat řešení na základě čistější a zelenější energie pro všechny. To zahrnuje nejen používání energií z obnovitelných zdrojů ve výrobních závodech společnosti, ale také dlouhodobé investice do budoucích technologií. Například do zeleného vodíku vyráběného pomocí energie z obnovitelných zdrojů, funkce V2G (Vehicle-to-Grid) pro dodávání elektrické energie do elektrické sítě a systém použitých akumulátorů pro skladování elektrické energie, SLBESS (Second Life Battery Energy Storage System).

„Hyundai Motor chce pro svět udělat další významné kroky v souladu s vizí naší společnosti ‚Pokrok pro lidstvo‘. Změna klimatu je nepopiratelnou výzvou, která bezodkladně vyžaduje maximální pozornost nás všech. Společnost Hyundai Motor se zavázala, že do roku 2045 bude uhlíkově neutrální jak z hlediska svých globálních produktů, tak i provozních činností. Budeme investovat do čistější dopravy a zelenějších energetických řešení, abychom vytvořili lepší a trvale udržitelnější bezpečnost pro všechny.“

řekl prezident a generální ředitel společnosti Hyundai Motor Company Jaehoon (Jay) Chang

Další články