DomůElektromobilitaKarta E.ON Drive umožňuje dobití elektromobilů už i na stanicích sítí ČEZ

Karta E.ON Drive umožňuje dobití elektromobilů už i na stanicích sítí ČEZ

Zákazníci registrovaní v systému E.ON Drive mohou dobít jednou kartou u více než 600 dobíjecích stanic napříč Českou republikou. Společnost E.ON už v polovině roku dala možnost svým zákazníkům, aby dobíjeli s jednou kartou u sítě PREpoint. Teď mohou použít svou kartu nebo čip E.ON drive také u sítě ČEZ.

Roaming s kartou E.ON Drive

Na území České republiky je aktuálně téměř 800 veřejných dobíjecí stanic pro elektromobily. U více než třech čtvrtin z nich registrovaní zákazníci v systému E.ON Drive nebudou muset hledat další čip nebo kartu. 

„Po společném projektu roamingových služeb, který jsme zprostředkovali našim zákazníkům společně se společností Pražská energetika v první polovině tohoto roku, je tohle další důležitý krok k tomu, aby měli elektromobilisté v Česku jednodušší možnosti, jak dobít svůj elektromobil,“ 

řekl Martin Klíma, vedoucí oddělení Mobility Services společnosti E.ON Energie.

Zatímco se společností Pražská energetika se E.ON dohodl na oboustranném roamingu, nová možnost dobíjení v síti ČEZ funguje na trochu jiné bázi, než jsou zákazníci E.ON Drive zvyklí u dobíjení v síti PREpoint. Tím největším rozdílem je fakt, že je jednostranná. Zatímco zákazníci registrovaní v systému E.ON Drive u stanic sítě ČEZ dobijí, opačně to zatím nefunguje.

E.ON je součástí platformy Hubject už rok a půl

- Advertisement -

E.ON v rámci celoevropské platformy Hubject otevřel už na začátku léta minulého roku své stanice pro uživatele dalších sítí – především zahraničních – jako jsou Plugsurfing či Digital Charging Solutions, do které patří například Audi e-tron charging services nebo Mercedes Me Charge. Dosavadní zkušenosti ukázaly, že elektromobilisté mají díky platformě o dobíjecí stanice E.ONu zájem a využívají je. 

Plány do budoucna

Velkou snahou společnosti E.ON je zpřístupnění nejen národního, ale také mezinárodního roamingu pro své registrované zákazníky tak, aby mohli využívat na 13 tisíc dobíjecích bodů, kterými disponuje síť E.ON Drive po celé Evropě. 

„Plně si uvědomujeme, že mezinárodní roaming je jednou z priorit pro elektro-mobility. Na tomto projektu pracujeme již delší dobu, a i přes značně komplikované legislativní překážky se nám podařilo najít cestu, jak vše zrealizovat. Nyní intenzivně pracujeme na úpravě našich IT systémů a rádi bychom během roku 2022 konečně spustili i tuto možnost,“ 

doplňuje Martin Klíma.

Zdroj: E.ON

Další články