DomůElektromobilitaKia a Uber spolupracují na elektrické mobilitě

Kia a Uber spolupracují na elektrické mobilitě

Společnosti Kia a Uber oznámily uzavření partnerské spolupráce, která urychlí přijetí vyspělých bezemisních elektromobilů a přispěje tak k lepšímu prostředí v městských zónách. V rámci uvedené spolupráce si řidiči platformy Uber budou moci pořídit za daných podmínek moderní elektromobily (BEV) značky Kia (včetně modelů e-Niro a e-Soul).

Průlomová strategie s označením ‚Plán S‘, kterou Kia představila v letošním roce, se zaměřuje na popularizaci akumulátorových elektromobilů. Cílem je do konce roku 2030 navýšit podíl ekologických vozů Kia v rámci globálních prodejů na 40 %.
Kia se dále chystá do roku 2026 posílit svoji modelovou nabídku uvedením 11 nových elektromobilů, z nichž sedm bude postaveno na pokrokové modulární platformě pro elektromobily (E-GMP). Nové uváděné modely budou osobní vozidla, modely SUV i vozy MPV.

„Tato zajímavá partnerská spolupráce s platformou Uber předznamenává další významný milník pro akumulátorové elektromobily a udržitelnou bezemisní mobilitu v Evropě. Čistota vzduchu v přehlcených centrech měst – jakožto i tiché prostředí bez zbytečného hlukového znečištění vlivem automobilového provozu – patří k našim nejvyšším prioritám. Tato důležitá partnerská spolupráce s platformou Uber je významným krokem na cestě k tomuto cíli, a jsme proto velice hrdí na to, že můžeme nabídnout moderní řadu akumulátorových elektromobilů, ať již jde o modely e-Niro a e-Soul.“

uvedl Jason Jeong, prezident společnosti Kia Europe
Bezemisní elektromobil Kia

Společnost Uber rovněž představila svůj plán. Usiluje o zásadní snižování uhlíkových emisí s cílem stát se do roku 2030 zcela bezemisní platformou. Součástí tohoto cíle je do roku 2025 provozovat přes 100 tisíc akumulátorových elektromobilů.

„Jsme hrdí na to, že můžeme ve spolupráci se značkou Kia zajistit, aby řidiči z celé Evropy měli přístup k nejlepším elektromobilům ve své třídě za dostupnou cenu. Mobilita s nulovými emisemi pro nás není jen cílem – je to nutnost. Vzhledem k tomu, že se Evropa znovu otevírá, jsme odhodláni hrát naši roli při čištění městské dopravy, takže toto partnerství je zásadní v našem úsilí o urychlení elektrifikace naší platformy v celé Evropě do roku 2030.“

říká generální regionální manažerka společnosti Uber pro region EMEA Anabel Diazová
- Advertisement -

Kia a Uber připraví společné marketingové a vzdělávací kampaně pro řidiče platformy Uber. Kia bude nabízet testovací jízdy, aby si řidiči bezemisní vozidla mohli vyzkoušet. Společnosti Kia a Uber dále s rostoucí poptávkou posílí své spojenectví a nabídnou špičkové technologie elektromobilů na 20 evropských trzích.

Zdroj informací: tisková zpráva

Další články