DomůElektromobilitaKiaCharge: celoevropská služba veřejných nabíjecích stanic

KiaCharge: celoevropská služba veřejných nabíjecích stanic

Společnost Kia Motors spustila celoevropskou službu veřejných nabíjecích stanic s označením KiaCharge. Jejím prostřednictvím mají majitelé akumulátorových elektromobilů a plug-in hybridů značky Kia přístup k nejrozsáhlejší síti nabíjecích míst v Evropě, včetně optimalizovaného řešení pro jednoduché platby pomocí jediné karty a mobilní aplikace. Služba nabízí zajímavé tarify pro všechny zákazníky a je koncipována tak, aby reflektovala individuální potřeby klientů při nabíjení jejich vozidel.

Služba KiaCharge, provozovaná v partnerské spolupráci s Digital Charging Solutions (DCS), umožňuje majitelům vozů Kia využívat na 160 tisíc nabíjecích míst napříč celou Evropou (s konektory typu AC i DC).

Po zaregistrování účtu KiaCharge mohou řidiči využívat nabíjecí místa všech hlavních provozovatelů prostřednictvím jediné platformy, což nabíjení zjednodušuje a usnadňuje. Díky aplikaci eRoaming mohou zákazníci nabíjet vozidla napříč celou Evropu bez nutnosti uzavírat další smlouvy s různými poskytovateli, neboť platby se řeší v rámci jediného měsíčního vyúčtování.

- Advertisement -

Komentuje Emilio Herrera, COO společnosti Kia Motors Europe: „Mnoho potenciálních zájemců o elektromobily stále vnímá dostupnost a praktickou použitelnost veřejných nabíjecích míst jako určitou překážku. Poté, co Kia svým zákazníkům nabídne komplexní a intuitivní službu nabíjení v rámci veřejných nabíjecích stanic, dostupnou prostřednictvím jediného účtu, se život s elektromobilem bude jevit jako reálná volba mnohem vyššímu počtu potenciálních zákazníků.“

Vzhledem k postupnému zlepšování akumulátorových technologií roste i vzdálenost, jakou jsou akumulátorové elektromobily schopny na jedno nabití absolvovat. Například Kia e-Niro s akumulátorem o kapacitě 64 kWh urazí na jedno nabití až 455 km, čímž kombinuje styl a všestrannost crossoveru s dlouhým dojezdem a nulovými emisemi.

Od vozidel se spalovacími motory bude k elektromobilům v příštích letech přecházet stále více řidičů. Podle analytické studie McKinsey ze srpna 2018 lze očekávat, že poptávka po veřejných nabíjecích stanicích v příštích 10 letech vzroste o 35 procent.

KiaCharge: jeden účet pro celou Evropu

Kia prostřednictvím KiaCharge a aplikace eRoaming nabízí majitelům akumulátorových elektromobilů a plug-in hybridů komplexní celoevropskou službu veřejně dostupného nabíjení. eRoaming umožňuje řidiči elektromobilu využívat řadu různých nabíjecích stanic bez nutnosti uzavírat další smlouvy s mnoha odlišnými poskytovateli.

K pohodlí a pocitu jistoty majitelů klasických elektromobilů i plug-in hybridů značky Kia přispěje uvedená služba zejména na dlouhých trasách nebo cestách do zahraničí.

Součástí nové služby pro nabíjení vozidel jsou i webové stránky shrnující všechny podstatné informace, jako např. podrobný popis produktů, nabíjecí tarify, mapu nabíjecí sítě a správu účtu. Používání služby KiaCharge lze ještě vylepšit mobilní aplikací pro zařízení iOS a Android, podporující chytré plánování tras a snazší vyhledávání nabíjecích stanic, ať již v cíli cesty nebo na trase. Dostupná nabíjecí místa zákazníci vždy snadno najdou pomocí systému palubního infotainmentu.

Pro uživatele služby KiaCharge je síť stanic DCS k dispozici prostřednictvím jediné bezkontaktní karty (RFID) nebo mobilní aplikace. Služba nabíjení je zcela transparentní i z pohledu ceny – v mobilní aplikaci uživatelé najdou v reálném čase informace o sazbách jednotlivých nabíjecích míst. Za používání sítě obdrží zákazník jedno měsíční vyúčtování, nikoli samostatnou fakturu za každé nabití.

KiaCharge nabídne uživatelům řadu různých tarifů v závislosti na konkrétních potřebách a zvyklostech řidičů. Ti, kteří najedou jen málo kilometrů, budou moci platit za jednotlivá nabití bez potřeby měsíčního předplatného; naopak ti zákazníci, kteří svůj elektromobil nebo plug-in hybrid používají častěji, budou moci využít kombinaci plateb za jednotlivá nabití a pevných měsíčních předplatných.

Všechny tarify jsou koncipovány tak, aby nabíjení bylo maximálně pohodlné, efektivní a jednoduché, včetně snadného placení a jediného srozumitelného vyúčtování každý měsíc.

Zdroj: tisková zpráva

Další možností pro dobití elektromobilu je použití některé konkurenční dobíjecí stanice. Mapa dobíjecích stanic v České republice je zde.

Další články