DomůElektromobilitaKoncept aplikace MyŠKODA získal ocenění Red Dot v kategorii Interface & User...

Koncept aplikace MyŠKODA získal ocenění Red Dot v kategorii Interface & User Experience Design

ŠKODA AUTO získala ocenění v letošním ročníku soutěže Red Dot Design Award za aplikace MyŠKODA a design systémem ŠKODA Flow, které automobilka obdržela již dvanáctkrát
a čtyři ocenění si připsala také v kategorii designu značky a komunikace. Letos zaujala porotu i v kategorii Interface & User Experience Design, ve které získala ocenění poprvé. Mezinárodně uznávané ocenění Red Dot Design Award je každoročně udělováno nejinovativnějším projektům na poli designu ve třech hlavních kategoriích:
komunikace a designový koncept, produktový design a design značky.

MyŠKODA

Aplikace MyŠKODA pro chytré telefony získal ocenění „Red Dot“ za designové zpracování v kategorii Interface & User Experience Design a porota ho ohodnotila jako „Best of the Best“ (nejlepší z nejlepších). Toto nejvyšší ocenění získalo v letošním ročníku pouze 61 konceptů, které vybrali odborníci z 4 110 přihlášených projektů z 54 zemí.
MyŠKODA umožňuje uživatelům ovládat prostřednictvím chytrého telefonu funkce jako jsou topení, klimatizace či odemykání dveří vozu a otevírání zavazadlového prostoru, kde lze také doručovat balíky. Aplikace rovněž zobrazuje různé informace o vozidle, včetně termínu servisní prohlídky. Nové zpracování cílí na ještě rychlejší a jednodušší způsob ovládání vozu na dálku. Designéři a výzkumníci se spojili se stovkami zákazníků a mohli tak navrhnout ještě intuitivnější rozhraní. Porota ocenila odhodlání značky učinit elektromobilitu pro zákazníky „Simply Clever“.

Škoda Flow

Druhé ocenění obdržela automobilka za svůj projekt Škoda Flow. Jedná se o tzv. digitální design systém, což je online knihovna s návody a více než 1000 standardizovanými komponentami jako jsou tlačítka nebo ikony, které umožňují designérům a vývojářům vytvářet digitální produkty rychleji a efektivněji. Design systém má také za úkol sjednotit všechna uživatelská rozhraní ŠKODA AUTO od chytrých telefonů a hodinek až po počítače a infotainment vozu.

„Moderní uživatelská rozhraní, která nabízejí intuitivní ovládání, hrají klíčovou roli v uživatelském zážitku. S velkým potěšením jsme v tomto roce přijali ocenění Red Dot Design Award, která jsme získali za koncept aplikace MyŠKODA pro chytré telefony a za digitální design systém ŠKODA Flow. Je to skvělé ocenění naší práce, které potvrzuje atraktivitu konceptů a moderních rozhraní značky ŠKODA jak pro naše zákazníky, tak i pro mezinárodně uznávané odborníky na design.“

řekl Martin Jahn, člen představenstva společnosti ŠKODA AUTO za oblast Prodeje a marketingu
- Advertisement -

Zdroj: Škoda Auto

Další články