DomůElektromobilitaProjekt IONITY pro sítě rychlé nabíjení elektromobilů v Evropě posílila Hyundai Motor...

Projekt IONITY pro sítě rychlé nabíjení elektromobilů v Evropě posílila Hyundai Motor Group

Společnost Hyundai Motor Group se stala nejnovějším akcionářem a strategickým partnerem pro projekt IONITY. Ten disponuje největší sítí rychlonabíjecích stanic v Evropě. Hyundai Motor Group (včetně značek Hyundai a Kia) urychlí svou účastí v tomto společném podniku rozšiřování sítě vysokovýkonných nabíjecích stanic podél evropských dálnic, a podpoří tak proces směřující k širokému přijetí mobility s nulovými emisemi.

Nabíjecí síť IONITY používá evropský nabíjecí standard CCS (Combined Charging System) a dodává 100 procent elektrické energie z obnovitelných zdrojů. Řidiči elektromobilů tak mohou díky IONITY cestovat nejen s nulovými emisemi, ale také s neutrální bilancí emisí CO2. Jedná se o důležitý krok v úspěšném zavádění elektromobility v Evropě.

„Pro značky Hyundai a Kia je spokojenost zákazníků s jejich produkty úzce spjata s praktičností a skutečnými benefity. Investicí do podniku IONITY jsme se stali součástí jedné z nejrozsáhlejších infrastrukturních sítí pro nabíjení v Evropě,“ říká Thomas Schemera, výkonný viceprezident a vedoucí produktové divize ve společnosti Hyundai Motor Group. „Usilujeme o to, abychom poskytovali komplexní řešení, která lidem usnadní přechod na ekologickou mobilitu.“

- Advertisement -

„Se společností Hyundai Motor Group vítáme mezi našimi akcionáři odhodlaného partnera s mezinárodními zkušenostmi v oblasti elektromobility,“ říká Michael Hajesch, generální ředitel společnosti IONITY. „Od dnešního dne budeme společně usilovat o osvětu veřejnosti ohledně e-mobility a podporovat inovace v této oblasti, aby se i cestování elektricky poháněnými vozidly na dlouhé vzdálenosti stalo novým normálním stavem.“

Projekt IONITY 

IONITY umožňuje cestování s elektromobily na dlouhé vzdálenosti. Společnost buduje a provozuje síť vysokovýkonných nabíječek podél evropských dálnic. Využívá přitom nejmodernější technologii nabíjení s výkonem až 350 kW. Řidiči současných i budoucích generací elektromobilů, kompatibilních s předním evropským nabíjecím standardem CCS (Combined Charging System), mohou během přestávek na svých cestách využívat výhody maximálně rychlého nabíjení. V průměru nabízejí nabíjecí stanice IONITY čtyři nabíjecí přípojky. Zásadní roli hraje trvalá udržitelnost. Nabíječky IONITY proto dodávají 100 % elektrické energie z obnovitelných zdrojů, a umožňují tak čistou jízdu s neutrální bilancí emisí CO2.

Společnost IONITY byla založena v roce 2017. Jedná se o společný podnik společností BMW Group, Mercedes Benz AG, Ford Motor Company, Hyundai Motor Group a Volkswagen Group se značkami Audi a Porsche. Budoucnost elektromobility vytváří více než 75 zaměstnanců společnosti IONITY. Firma má své sídlo v Mnichově a zastoupení v norském Oslu. IONITY je mezinárodně registrovaná ochranná známka.

Zdroj: tisková zpráva

Nabíjení a infrastruktura diskuzní fórum

Další články