DomůElektromobilitaŘecký ostrov Astypalaia plánuje kompletní přechod na elektromobilitu

Řecký ostrov Astypalaia plánuje kompletní přechod na elektromobilitu

Řecký ostrov Astypalaia zařazuje do provozu první elektromobily a plánuje kompletní přechod na elektromobilitu. Ostrov se tak vydává na cestu k trvalé udržitelnosti.

Předseda představenstva koncernu Volkswagen Herbert Diess a náměstek ministra zahraničí Kostase Fragkogiannise předaly předsedovi řecké vlády Kyriaku Mitsotakisovi první elektromobily, včetně prvního plně elektrického policejního vozu v Řecku. Součástí předávání byly slavnostně zprovozněny také první veřejné a soukromé nabíjecí stanice na ostrově.

první plně elektrický policejní vůz v Řecku

Prodej elektromobilů zákazníkům na ostrově bude spuštěn na konci června, kdy budou k dispozici modely Volkswagen e-up!, ID.3, ID.4 a SEAT MÓ eScooter 125 za výhodnější dotované ceny.

- Advertisement -

Elektrická mobilita bude napájená zelenou elektřinou z lokální výroby. Na ostrově vzniknou také nové služby pro sdílení vozů, které nahradí současnou autobusovou dopravu. Celkovým cílem projektu je také snížení počtu vozidel na ostrově o třetinu.

V rámci spolupráce mezi společností Volkswagen a řeckou vládou, se tak ostrov Astypalaia stane jakousi laboratoří pro budoucí dekarbonizaci Evropy. Transformaci na ostrově Astypalaia budou v rámci sudie sledovat a vyhodnocovat vědci z univerzit Strathclyde ve Skotsku a Aegean v Řecku.

Zdroj informací: tisková zpráva

Další články