DomůElektromobilitaRenault eWays: elektromobilita současnosti a budoucnosti

Renault eWays: elektromobilita současnosti a budoucnosti

Před deseti lety uvedl Renault na trh první ZOE. Dnes svět křižuje osm modelů a celkem 350 000 elektrických automobilů značky Renault! Kromě řady elektromobilů nabízí skupina celou řadu hybridních a plug-in hybridních verzí vozů Clio, Captur, New Mégane a New Mégane Estate s technologiemi E-TECH Hybrid a Plug-in Hybrid, kterou je nyní vybaven také nový Renault Arkana.

Dnes skupina Renault učinila další krok a zavázala se dosáhnout v Evropě do roku 2050 uhlíkové neutrality. Do roku 2030 si klade za cíl snížit své emise CO2 o 50 % v porovnání s rokem 2010.

V rámci trhu, na kterém se za 5 let prodá 50 % elektrických nebo hybridních vozů, budou mít do roku 2022 všechny nově prodávané modely elektrickou nebo elektrifikovanou verzi.

- Advertisement -

Při příležitosti Renault eWays od 15. do 27. října sdílí skupina svou vizi přechodu na mobilitu s nulovými emisemi skrze nové produkty a technologie, a také prostřednictvím zasedání a přednášek nabízených na digitální platformě: https://easyelectriclife.groupe.renault.com/fr/eways/

Jedná se o nový milník skupiny Renault, která zaujímá pozici hlavního hráče v oblasti udržitelné mobility a souvisejícího ekosystému dneška i nadcházejících let.

Renault Mégane eVision, nový elektrický, kompaktní hatchback

Renault představuje předváděcí vůz Mégane eVision a kombinací prvků kupé a SUV přetváří model kompaktního hatchbacku. Tento 100% elektrický vůz s inovativním stylem těží ze zcela nové platformy CMF-EV určené pro elektromobily. Jde o prvek, který umožňuje odklonit se od tradičních rozměrů a konvencí tohoto odvětví a nabízí nové linie a proporce. Výsledkem je hatchback s nekompromisními vnějšími rozměry a maximálním pohodlím.

Již téměř před 10 lety Renault věděl, že má jít cestou elektromobility. Tato zkušenost nám nyní umožňuje uvést na trh zcela novou generaci elektrických modelů, jejichž symbolem je Mégane eVision.

25 let od uvedení na trh začíná nová kapitola modelu Mégane.

Dacia Spring Electric, r-EV-oluční novinka značky Dacia

Dacia představuje malé, módní městské auto prodávané od roku 2021: Dacia Spring Electric. Po modelech Logan a Duster představuje Dacia Spring revoluci na trhu, protože je díky němu elektrická mobilita dostupná všem. Ať už jde o individuální, sdílenou nebo profesionální mobilitu, Spring nabízí jednoduché, spolehlivé a dostupné řešení.

Se svým průlomovým vzhledem SUV je model vybaven 4 sedadly, maximálním pohodlím, jednoduchým a spolehlivým elektrickým pohonem a velmi solidním dojezdem. Lehký a kompaktní, Spring Electric ujede 225 km v kombinovaném cyklu WLTP a 295 km ve WLTP City, což zaručuje vysokou všestrannost pro městské i příměstské využití.

Tři nové hybridní modely rozšířené řady Renault E-TECH

Renault rozšiřuje svou nabídku hybridních vozů a představuje tři nová vozidla vybavená touto novou technologií. Nový Arkana E-TECH Hybrid, Captur E-TECH Hybrid a New Mégane hatchback E-TECH Plug-In Hybrid budou v Evropě uvedeny v první polovině roku 2021.

Společnost Renault je již více než 10 let průkopníkem a lídrem v oblasti elektrických automobilů a také díky účasti ve Formuli 1 získala zkušenosti, které jí umožňují nabízet dynamické a efektivní hybridní hnací ústrojí pro širokou škálu vozidel přímo v srdci automobilového trhu.

Zavedení 12V mikrohybridizace u modelů New Arkana a Captur doplňuje řadu pohonných jednotek tím, že nabízí různé úrovně elektrifikace, které uspokojí veškeré potřeby, a přitom zůstávají dostupné.

Další články