DomůElektromobilitaBaterieSiemens a InoBat budou společně vyvíjet prémiové baterie

Siemens a InoBat budou společně vyvíjet prémiové baterie

Společnost Siemens jako výrobce softwaru pro průmyslovou automatizaci a inovativní výrobce článků pro elektrické vozy společnost InoBat Auto budou společně vyvíjet speciální prémiové články pro elektromobily. Kromě produktového vývoje plánují Siemens a InoBat spolupracovat i při zavádění komplexní koncepce digitálního podniku ve všech vědecko-výzkumných centrech a gigatovárnách InoBat.

InoBat Auto hodlá ke spolupráci nasadit nejrůznější produkty a řešení včetně hardwaru, řídicích systémů Simatic, standardizovaných strojních rozhraní včetně systému na monitorování spotřeby energie. S využitím technologií a zkušeností obou společností může InoBat využít flexibilní a efektivní procesy ve všech oblastech výroby a zajistit si tak trvalý úspěch při výrobě baterií a zkrátit dobu pro jejich uvedení na trh.

„Naším cílem je vytvořit udržitelný výrobní proces orientovaný na celý životní cyklus baterie v rámci očekávaného rozvoje elektromobility. Unikátní spojení našeho výzkumu a vývoje a technologií Siemens v oblasti návrhu a simulací dále usnadní výrobu našich prémiových baterií šitých zákazníkům přímo na míru a může zkrátit dobu, která uplyne od chvíle, kdy bateriový článek opustí naši laboratoř, až do výroby ve větším měřítku. Zároveň umožní trvalé plnění cílů v oblasti udržitelného rozvoje a jednotlivých požadavků našich zákazníků.“

říká jeden ze zakladatelů a generální ředitel InoBat Auto Marián Boček.

Díky řešení Siemens Xcelerator může společnost InoBat vytvořit digitální dvojče na podporu dalšího vývoje speciálních prémiových článků pro elektromobily. Portfolio Simcenter a sadu softwarových nástrojů NX pak využije v oblasti návrhu a optimalizace fyzikálních i chemických vlastností produktů.
Siemens a InoBat chtejí zároveň zachovat vysokou úroveň ochrany životního prostředí
a operativní účinnosti. V tomto směru využijí systémy Teamcenter, Opcenter a MindSphere v kombinaci s automatizačními produkty.

„Elektrické vozy jsou klíčovou součástí budoucí mobility, a důležitým faktorem jejich úspěchu budou i výrobci bateriových článků, jako je InoBat. V tomto segmentu však panuje velice vysoká konkurence a výrobci akumulátorů musí zavádět komplexní procesy, aby se udrželi na vrcholu. Díky našemu portfoliu Xcelerator může InoBat vytvářet přesné digitální modely, a tak zrychlit a optimalizovat procesy plánování, návrhu, zprovoznění a provozu výrobních linek a zařízení.“

uvedl zástupce Siemens Digital Industries Software Edwin Severijn.
- Advertisement -

Další články