DomůElektromobilitaSiemens dodá dobíjecí stanice Compact Power Charger pro E.ON

Siemens dodá dobíjecí stanice Compact Power Charger pro E.ON

Společnost Siemens Smart Infrastructure dodá do konce roku 2022 pro páteřní síť společnosti E.ON 60 vysoce výkonných dobíjecích stanic Compact Power Charger (CPC) s výkonem 50 kW. V rámci Operačního programu Doprava bude instalováno celkem 125 dobíjecích stanic v České republice. Největší část dobíjecích stanic bude v rámci tohoto projektu dodána společností Siemens.

„Siemens ve výběrovém řízení splnil náročné technické požadavky zadavatele a prokázal cenovou konkurenceschopnost. Oceňuji, že se tuzemská dobíjecí infrastruktura rozroste o další vysoce výkonné dobíjecí stanice – počty elektromobilů neustále rostou a dobíjecí síť nemůže zůstat pozadu.“ Řekl Tomáš Hüner, ředitel Siemens Smart Infrastructure

Svým rozsahem se jedná o největší tuzemskou dodávku dobíječek Siemens v rámci jednoho projektu. Dobíjecí stanice je současně kompatibilní se systémem společnosti E.ON. Ten bude sloužit ke vzdálenému ovládání dobíjecích stanic, pro správu koncových zákazníků, správu lokalit a správu pro fakturaci zákazníků.

- Advertisement -

„Infrastruktura pro dobíjení elektromobilů se rozvíjí a my v E.ONu se k tomu snažíme maximálně přispět. Jen do konce roku 2022 chceme mít v naší síti na tři stovky dobíjecích stanic. Velkou část z nich budou tvořit právě rychlodobíječky. Společnost Siemens uspěla se svým řešením ve veřejném výběrovém řízení a vhodně tak doplní naše portfolio. První instalace dobíječek Siemens plánujeme mít hotové už do konce letošního roku. Řidiči je budou moci využít především u supermarketů a obchodních center.“ Řekl Martin Klíma, vedoucí Mobility Services E.ON

Compact Power Charger

Nabíječka Compact Power Charger (CPC) 50 kW nabízí rozsah výstupního napětí – 30 až 920 V. To umožňuje efektivně dobíjet elektromobily s různou úrovní palubního napětí trakční baterie a autobusy s více než DC 800 V.

Rychlonabijecka Siemens Compact Power Charger

Rychlodobíječka dokáže dobít z 0 % na 80 % za 34 minut pomocí konektoru CCS2 50 kW (informace platná pro model VW E-Golf SE 2020). Po dosažení této úrovně se zbývajících 20 % dobíjí průměrně 30 minut sníženým výkonem, aby nedošlo k jejímu poškození.

Zdroj: tisková zpráva

Další články