DomůElektromobilitaŠkoda auto se zaměřuje na cíle pro trvalou udržitelnost

Škoda auto se zaměřuje na cíle pro trvalou udržitelnost

ŠKODA AUTO již od roku 2005 pravidelně každé dva roky informuje o svých aktivitách v oblasti zodpovědného firemního přístupu. Jako největší firma působící v soukromém sektoru České republiky je ŠKODA AUTO vůči partnerům zavázána k tomu, aby stanovovala ambiciózní cíle v oblasti trvalé udržitelnosti, společenské odpovědnosti a v široké řadě činností spadajících pod tzv. Corporate Governance. V rámci nedávno představené firemní strategie NEXT LEVEL – ŠKODA STRATEGY 2030 automobilka dále posouvá své ambiciózní cíle trvalé udržitelnosti a ještě více se zaměřuje na oblast diverzity. Strategie Škoda auto GreenFuture, která se opírá o tři pilíře „GreenFactory“, „GreenProduct“ a „GreenRetail“, se snaží minimalizovat dopady na životní prostředí vzniklé činností společnosti.

V rámci strategie ŠKODA AUTO GreenFuture již od začátku roku 2020 recykluje či termicky využívá veškeré odpady, které vznikají ve výrobě. Dále automobilka zahájila kroky, aby v průběhu tohoto desetiletí přešla na kompletní uhlíkově neutrální výrobu vozů a komponentů. Do konce roku 2021 nahradí zemní plyn CO2 neutrálním metanem, získávaným ze zařízení na výrobu bioplynu. K účinnému snížení dopadu na životní prostředí využívá ŠKODA AUTO technologie jako je aplikace OPTIKON, která vypočítá nejlepší způsob umístění palet v kontejnerech a jen v roce 2020 tak ušetřila celkem 505 zásilek, což odpovídá úspoře 180 tun emisí CO2.
Od roku 2007 v rámci iniciativy ŠKODA Stromky vysazuje firma za každý prodaný vůz na domácím trhu jeden stromek. Na konci roku 2020 tento porost pokrýval plochu přibližně 210 hektarů, což odpovídá 295 fotbalovým hřištím.

Škoda Auto pomáhá

V České republice se společenská odpovědnost automobilky nesla ve znamení rychlé
a rozsáhlé pomoci proti šíření nemoci covid-19. Automobilka například dala zaměstnancům humanitárních organizací a zdravotníkům k dispozici přes 200 vozů ze své platformy HoppyGo a 150 sdílených elektrických skútrů ze služby „BeRider“. Dále darovala 100 vozů ŠKODA OCTAVIA v hodnotě 85 milionů korun různým organizacím působícím v oblasti sociální péče. Automobilka také podpořila vývoj a výrobu respirátorů třídy FFP3 pomocí 3D tisku
a zajistila finanční podporu dětem ze sociálně znevýhodněných poměrů na nákup notebooků
a internetové připojení.

- Advertisement -

Další články