DomůElektromobilitaŠkoda Auto vybuduje největší střešní fotovoltaickou elektrárnu v České republice

Škoda Auto vybuduje největší střešní fotovoltaickou elektrárnu v České republice

Společnost ŠKODA AUTO, stejně jako i jiné automobilky, klade stále větší důraz na využití energie z CO2 neutrálních zdrojů. ŠKODA AUTO proto rozšíří svou spolupráci s energetickou společností ČEZ. Na spolupráci se domluvili Thomas Schäfer (předseda představenstva společnosti ŠKODA AUTO) a Daniel Beneš (předseda představenstva ČEZ).

Ještě letos by tak měla být v hlavním závodě v Mladé Boleslavi uvedena do provozu největší střešní fotovoltaická elektrárna v České republice. V rámci projektu bude instalováno téměř 6000 solárních modulů nejnovější generace, které disponují více než dvojnásobnou kapacitou oproti běžným solárním modulům. Jmenovitý výkon bude činit celkem 2300 kW a výroba elektřiny přesáhne 2200 MWh za rok. Za instalaci i provoz elektrárny bude zodpovědná společnost ČEZ ESCO. Koordinaci projektu bude zajišťovat společnost ŠKO-ENERGO.

Jako automobilka působící po celém světě bereme svou klimatickou a environmentální odpovědnost velmi vážně a realizujeme v rámci naší strategie GreenFuture dlouhodobě účinná opatření. Například tak urychlujeme vývoj energeticky efektivních a bezemisních vozů a v rámci celé naší výroby vozů a komponentů přecházíme na bezuhlíkové zdroje energie. Mám velkou radost z toho, že jsme přitom získali na svou stranu silné a angažované partnery – Skupinu ČEZ a zejména našeho dlouholetého dodavatele energií, společnost ŠKO-ENERGO.

vysvětlil Thomas Schäfer, předseda představenstva společnosti ŠKODA AUTO

Část ekologicky vyrobené elektřiny ve společnosti ŠKODA AUTO již nyní pochází z jiné fotovoltaické elektrárny. Na konci roku 2019 automobilka uvedla do provozu fotovoltaickou elektrárnu v Kosmonosech.

ČEZ je největším výrobcem elektřiny z obnovitelných zdrojů v Česku a na jejich rozvoj se intenzivně zaměřujeme. Jsme také největším provozovatelem dobíjecích stanic pro elektromobily. Budoucnost energetiky je bezemisní, stejně jako je budoucnost dopravy elektrická. V rámci úzké spolupráce nabídneme společnosti ŠKODA AUTO své know-how, abychom mohli společně realizovat ambiciózní cíle udržitelného rozvoje.

dodal Daniel Beneš, předseda představenstva ČEZ
- Advertisement -

ŠKODA AUTO plánuje, že od druhé poloviny tohoto desetiletí bude veškerá energie potřebná pro výrobu vozů ve výrobních závodech společnosti v České republice pocházet jen z obnovitelných zdrojů.

Další články