DomůElektromobilitaŠkoda vyrobila již 100 000 vozů iV

Škoda vyrobila již 100 000 vozů iV

V září 2019 vstoupila automobilka ŠKODA AUTO na trh s elektromobily, kdy zahájila výrobu plug-in hybridního modelu SUPERB iV a plně elektrického vozu CITIGOe iV. V září 2020 představil v Praze model ENYAQ iV, první čistě elektrický sériový vůz značky ŠKODA postavený na koncernové platformě MEB pro elektromobily. Dnes sjel z výrobní linky již 100 000. vůz ŠKODA iV. Označení iV používá automobilka pro vozidla vybavená částečným nebo plně elektrickým pohonem.

„Za necelé dva roky bylo vyrobeno 100 000 vozů iV – to je skvělé zahájení cesty do elektrické éry. Velké poděkování patří všem zaměstnancům z výroby, kteří dodávají naše vozidla iV ve vysokém tempu
a špičkové kvalitě. Nyní budou následovat další rychlé kroky: ENYAQ iV a dva plug-in hybridní modely jsou teprve začátek.“

řekl člen představenstva společnosti ŠKODA AUTO za oblast výroby a logistiky Michael Oeljeklaus

Škoda iV

ŠKODA AUTO v současnosti vyrábí tři modely iV. Plug-in hybridy SUPERB iV, OCTAVIA iV
a také čistě elektrický vůz ENYAQ iV. Do roku 2030 plánuje rozšířit svou nabídku o nejméně tři další plně elektrické modely, které budou cenou a velikostí pod úrovní vozu ENYAQ iV. Vedle elektricky poháněných automobilů vyrábí ŠKODA AUTO také vysokonapěťové trakční akumulátory, a to jak pro vlastní plug-in hybridní modely SUPERB iV a OCTAVIA iV, tak pro vozy dalších značek koncernu Volkswagen.

ŠKODA STRATEGY 2020

ŠKODA AUTO přijala novou strategii dalšího rozvoje nazvanou NEXT LEVEL – ŠKODA STRATEGY 2020. Ta stanovuje ambiciózní cíle v oblastech udržitelného rozvoje, prodeje v nových regionech a elektrifikace pohonů. Posílením pozice v segmentu cenově dostupných vozů a obsáhlou nabídkou elektrifikovaných modelů se do roku 2030 hodlá stát jednou z pěti nejprodávanějších značek v Evropě. Zaměří se na to, aby podíl čistě elektrických modelů na prodejích v Evropě činil 50 až 70 % v závislosti na vývoji trhu. Tyto kroky podle předpokladů sníží emise CO2 do roku 2030 o více než 50 procent.

- Advertisement -

Další články