DomůElektromobilitaV Brně přibyla nová dobíjecí stanice Siemens

V Brně přibyla nová dobíjecí stanice Siemens

Společnost Siemens rozšířila možnost veřejného dobíjení elektromobilů v Brně. Nová dobíjecí stanice Siemens v Brně je nainstalována před brněnskou pobočkou firmy na ulici Škrobárenská 511/5 (budova A3). Nová, vysoce výkonná dobíjecí stanice CPC (Compact Power Charger) 50 kW pro dobíjení automobilů s elektrickým nebo hybridním pohonem nabízí široký rozsah výstupního napětí na DC konektorech (200 až 920 V). Díky tomu dokáže efektivně dobíjet elektromobily s různou úrovní palubního napětí trakční baterie. Nová zprovozněná dobíjecí stanice Siemens v Brně je provozována společností E.ON.
Placení je možné buď prostřednictvím E.ON Drive kartou nebo aplikací. Neregistrovaní elektromobilisté mohou využít platbu přes QR kód nebo platební kartu prostřednictvím stránky nabijeni.eon-drive.cz

Další veřejná vysoce výkonná dobíjecí stanice je umístěna v pražské centrále Siemens na adrese Siemensova 1, kde lze elektromobil dobíjet zadarmo. Od svého spuštění v roce 2018 dodala zdarma celkem 118 255 kW. Dobíjení na ostatních lokalitách a ve výrobních závodech je zatím provozováno v režimu neveřejného AC dobíjení, které je dostupné pouze pro zaměstnance Siemens. Pro tuto formu jsou nejvhodnějším řešením Wallbox VersiCharge nebo dobíjecí sloupek Sicharge CC.

„Elektromobil VW ID.3 PRO 58 kWh, který používáme ve vozovém parku v Siemens, má dlouhodobou průměrnou spotřebu 18,5 kWh/100 km. Dodaná elektřina by tak u tohoto vozu stačila na ujetí 639 tisíc kilometrů. Taková porce elektřiny by stačila 260 pražským rodinám při cestě tímto elektromobilem do Dubrovníku a zpět.“

říká Siemens koordinátor pro elektromobilitu Martin Šilar

Společnost Siemens na podporu elektromobility dodala zelenou elektřinu za více než půl milionu korun při průměrné ceně 4,83 Kč/kWh.

- Advertisement -

Zdroj informací: tisková zpráva

Další články