DomůElektromobilitaBaterieVolvo pracuje na prodloužení dojezdu svých elektromobilů až na 1000 km

Volvo pracuje na prodloužení dojezdu svých elektromobilů až na 1000 km

V rámci svého nového zaměření chce automobilka Volvo Cars poskytnout svým zákazníkům ekologický a bezpečný způsob cestování. V blízké době má společnost v plánu spolupracovat s předním švédským výrobcem akumulátorů Northvolt na zvýšení hustoty energie v akumulátorových článcích až o 50 % a také prolomit milník energetické hustoty 1 000 Wh/l. To umožní dosáhnout dojezd elektromobilu až 1000 km.

Automobilka Volvo Cars se snaží svižným tempem přejít k výrobě výhradně plně elektrických vozidel a stát se do roku 2040 klimaticky neutrální společností. Svého cíle hodlá automobilka dosáhnout vylepšením technologie svých lithium-iontových akumulátorů, jejichž prvním představitelem bude první SUV Volvo postavené výhradně na základě nové technologie. Dále díky neustálým zdokonalováním softwaru a technologie rychlého nabíjení očekává snížení doby nabíjení akumulátoru na polovinu. Již s novým SUV bude společnost nabízet obousměrné nabíjení, které zákazníkům umožní odebrat přebytečnou energii z akumulátoru jejich vozu zpět do elektrické sítě. To v praxi znamená, že řidiči elektrických vozů Volvo získají možnost dodávat do elektrické sítě energii v době, kdy jsou ceny i emise CO2 na svém vrcholu, a vůz naopak nabíjet v době, kdy množství produkovaných emisí klesne.

„Naším cílem je přinášet zákazníkům řídícím čistě elektrické vozy Volvo další a další výhody. Zjednodušením konstrukce a integrace našich akumulátorových článků můžeme snížit hmotnost soustavy akumulátoru a maximalizovat využití prostoru, což umožní výrazně zlepšit kapacitu akumulátoru, dojezd vozu a dobu nabíjení. Chceme našim zákazníkům nabídnout udržitelný čistě elektrický vůz, který jim usnadní a zpříjemní život. Díky chytrým inovacím a spolupráci s klíčovými partnery můžeme našim zákazníkům nabídnout to, co chtějí, tedy delší dojezd, rychlejší nabíjení a nižší provozní náklady a tím dále podpořit širší přijímání elektromobility.“

uvedl technický ředitel společnosti Henrik Green

Společnost Volvo Cars má jasnou strategii. Snížit dobu nabíjení na polovinu, zvýšit hustotu energie v akumulátorových článcích až o 50 % a tím umožnit dojezd elektromobilu až 1000 km.
Zatímco bude automobilka usilovat o dosažení těchto plánů, bude také současně pracovat na snížení své uhlíkové stopy. Při produkci akumulátorových článků se společností Northvolt bude 100% využívána jen elektrická energie z obnovitelných zdrojů a od roku 2025 bude automobilka klást ten samý požadavek také na své další dodavatele.

- Advertisement -

Další články