DomůElektromobilyBezpečnost elektromobilů ŠKODA je stejná jako u modelů se spalovacím motorem

Bezpečnost elektromobilů ŠKODA je stejná jako u modelů se spalovacím motorem

Bezpečnost elektromobilů Škoda je při nehodách na stejné úrovni jako u modelů s konvenčním spalovacím motorem. Už při vývoji elektromobilů ŠKODA iV přijímají inženýři rozsáhlá opatření, aby vozy poskytovaly maximální bezpečnost. Mimořádný důraz se klade na montáž nárazuvzdorné vysokonapěťové baterie a na ochranu před elektrickým přetížením. Nezávislé testy prokázaly, že dobře chráněné bateriové moduly zůstaly navzdory deformaci karoserie nepoškozené a při skutečném nárazu by nedošlo ke zvýšenému nebezpečí požáru. Rovněž systém na odpojení baterie reagoval při všech testech bezpečně a spolehlivě.

Vysokou bezpečnost elektromobilů Škoda dokazuje model ENYAQ iV, který nedávno pokračoval v sérii špičkových výsledků s nejvyšším počtem pěti hvězdiček v testu Euro NCAP. Pokud jde o ochranu cestujících (dospělých i dětí), dosáhlo toto čistě elektrické SUV doposud nejlepšího výsledku v evropském referenčním testu bezpečnosti. Nezávislé studie odborníků na dopravní nehody a expertů v oblasti protipožární ochrany potvrzují, že dobře chráněná vysokonapěťová baterie modelu ENYAQ iV nepředstavuje žádné zvýšené riziko.
Stává se velmi zřídka, že by elektromobil začal po nehodě hořet. Ke vznícení bateriových článků může dojít pouze v nepravděpodobném případě poškozením nebo deformací zásobníku energie. Aby se takové riziko minimalizovalo, je akumulátor ve voze ŠKODA ENYAQ iV bezpečně uložen v podvozku odolném proti nárazu a samotné moduly jsou uloženy ve stabilním, zpravidla vodotěsném pouzdře.

Bezpečnost Škoda Enyaq IV

Zvláštní pozornost je kladena na eliminaci přetížení akumulátoru. Bezpečnostní technika s ochrannými relé a mnoha senzory zajišťuje, aby riziko elektrického nebo tepelného přetížení bylo minimální. Teplota, stav nabití a další parametry baterie pohonu jsou neustále monitorovány a v případě poruchy nebo nehody se elektrické komponenty během milisekund odpojí od baterie, takže nejsou pod napětím.

- Advertisement -

Další články