DomůElektromobilyBMWIAA Mobility 2021: BMW představí svůj první model BMW iX

IAA Mobility 2021: BMW představí svůj první model BMW iX

IAA Mobility 2021 se poprvé koná v domovském Mnichově ve dnech 7.–12. září 2021
a nabídne návštěvníkům prezentace nejnovějších modelů a průkopnických technologických inovací. Největší vystavovatel na veletrhu BMW Group představí největší hvězdu z nových modelů BMW iX. Jádrem všeho však budou dlouhodobé cíle společnosti v oblasti udržitelnosti. Cílem společnosti je zavést nejudržitelnější dodavatelský řetězec v celém automobilovém průmyslu.

BMW Group oznámila, že sníží své emise CO2 o více než 200 milionů tun do roku 2030. Cílem je snížit emise z výroby o 80 % a během následujících deseti let uvést asi deset milionů čistě elektrických vozidel. Se svým přístupem „Re:think, Re:duce, Re:use, Re:cycle“ společnost odhaluje, jak lze u vozidel budoucnosti výrazně snížit spotřebu primárních surovin. Aby se minimalizovala spotřeba zdrojů na jedno vozidlo, je třeba výrazně zvýšit podíl použitých druhotných materiálů, jako je například recyklovaná ocel, plasty nebo hliník.

BMW iX xDrive40 od BMW Group

Na IAA Mobility 2021 představí společnost BMW Group svou novou technologickou vlajkovou loď BMW iX. Moderní SUV, které bylo navrženo zevnitř ven a které nově definuje představu o prostornosti a luxusu v interiéru. Pátá generace technologie BMW eDrive umožňuje lokálně bezemisní radost z jízdy s elektrickým pohonem všech kol a dlouhým dojezdem. Využívá nové technologie budoucnosti z oblastí jako je architektura palubní sítě, software, digitální služby, konektivita či funkce automatizované jízdy. BMW Group nastavila vysokou laťku výběrem materiálů, dohledem nad těžbou surovin a výrobou. Modelové varianty nově uvedené na trh budou poháněny na přední nápravě jedním elektromotorem a druhým na zadní nápravě. Celkový výkon u BMW iX xDrive50 je 385 kW/523 k se spotřebou elektřiny 23,0–19,8 kWh/100 km (WLTP). BMW iX xDrive40 poskytne celkový výkon 240 kW/326 k se spotřebou elektřiny 22,5–19,4 kWh/100 km (WLTP).

- Advertisement -

Zdroj informací: tisková zpráva

Další články