DomůElektromobilyDaciaCena elektrické Dacia Spring začíná na 450 tis. Kč

Cena elektrické Dacia Spring začíná na 450 tis. Kč

Dacia, značka skupiny Renault, se svým jedinečným ekonomickým modelem Logan převrátila naruby svět automobilů za dostupné ceny. Duster pak segment SUV a nedávno představený model Sandero je několik let jedničkou v prodejích v Evropě. Dacia dnes otevírá novou kapitolu příchodem prvního modelu na 100% elektrický pohon. Cena Dacia Spring začíná na 450 tis. Kč.

Spring se vzhledem SUV je městským vozidlem s rekordním vnitřním prostorem (4 dospělé). Jeho rozměry odpovídají nižší střední třídě: 3,73 m délky, 1,58 m šířky (bez zpětných zrcátek) a 1,51 m výšky (bez nákladu, včetně střešních lišt). Kufr nabízí objem 270 dm3 podle VDA / 290 litrů. Celkový objem se tak dostane na 620 litrů (maximální kapacita až do výšky sedadel).
Jeho malé vnější rozměry společně s vyšší světlou výškou (150 mm) a nízkým poloměrem otáčení vozidla (4,8 metru) mu umožňují snadné proplétání se městem i parkování v něm.

Zavazadlový_Prostor_Dacia_Spring

Nová Dacia Spring je 100% na elektrický pohon s výkonem 33 kW (ekvivalent 44 koní) je spojena s trakčním akumulátorem o kapacitě 27,4 kWh a dojezdem až 230 km (kombinované WLTP) a 305 km ve městě (WLTP city). Dacia Spring se nabíjí prostřednictvím konektoru, který se nachází za maskou v úrovni loga. Dobíjení lze provádět ze zásuvky pro domácnosti 230 V nebo ze zásuvky Green’Up s kabelem Flexicharger (Mode 2), z Wallboxu 6,6 kW se zvláštním kabelem (Mode 3) nebo z nabíjecí stanice DC 30 kW.

Nabíjecí konektor se nachází za maskou v úrovni loga Dacia Spring.
- Advertisement -

Jde o nejlevnější elektromobil na evropském trhu, který využívá know-how a jedinečných zkušeností získaných skupinou Renault-Nissan-Mitsubishi. Spring je revoluce (r-EV-olution) ve světě automobilů a zpřístupňuje elektromobilitu pro všechny a pro všechna užití. Bude nabízena ve 3 verzích. Pro širokou veřejnost, verze Business a užitkové provedení zvané Cargo. Cena Dacia Spring Comfort začíná na 449 900 tis. Kč s možností předobjednání od 19. dubna 2021, s prvními dodávkami na podzim 2021.

Další články