DomůElektromobilyCitroenCitroen MY AMI CARGO: městská dodávka budoucnosti

Citroen MY AMI CARGO: městská dodávka budoucnosti

Citroen MY AMI CARGO je řešení na výrazný nárůst požadavků na doručování zásilek s nulovými emisemi a omezení, která s sebou přináší pohyb ve městě. Je to ideální, praktické, snadno ovladatelné, elektrické a úsporné řešení, které splňuje potřeby firemních zákazníků od doručování zásilek po městě až po přesuny mezi pracovišti.

My Ami Cargo je chytrou odpovědí na nové výzvy firem, které potřebují přepravovat předměty v inteligentním, funkčním, elektrickém a úsporném vozidle. Poskytuje praktický a modulární nákladový objem, přičemž využívá výhod elektrického, mrštného a bezpečného řešení mobility s jedinečným charakterem. Jedná se o vozidlo, které představuje konkrétní řešení pro konečné doručování zejména malých zásilek, jejichž počet v posledních měsících exponenciálně roste. My Ami Cargo má obrovský obchodní potenciál, o čemž svědčí první slibné kontakty navázané s mnoha obchodními partnery. Tato novinka doplňuje řadu užitkových vozů Citroën, které jsou již všechny v nabídce v elektrifikované verzi.“

říká ředitelka produktové strategie Citroën Laurence Hansen

S rozvojem elektronického obchodu a objednávkami obědů a večeří domů vychází Citroen My Ami Cargo vstříc potřebám městských doručovacích služeb a také firmám s průmyslovými areály, kde se zaměstnanci pohybují mezi jednotlivými objekty a převážejí dokumenty, nástroje nebo vybavení. Citroën vytvořil v My Ami Cargo modulární nákladový prostor vedle sedadla řidiče, který slouží k bezpečné přepravě nejrůznějších předmětů. Přináší větší ochranu než skútr nebo motorka a díky své ovladatelnosti je mrštnější než užitkový vůz z vyššího segmentu.

Citroen My Ami Cargo nákladový prostor vedle sedadla řidiče.

Citroën MY AMI CARGO s délkou 241 cm, šířkou 139 cm a výškou 152 cm je kompaktní a velice mrštný i díky malému poloměru otáčení (7,2 m), které usnadňuje cestování po městě, manévrování i parkování. Motor o výkonu 6 kW umožňuje maximální rychlost 45 km/h a lithium-iontová baterie o kapacitě 5,5 kWh, kterou lze dobít za pouhé 3 hodiny z obyčejné domácí zásuvky 220V, nabízí dojezd až 75 km.

„Design My Ami Cargo, který je odvozený od verze určené pro soukromé zákazníky, se řídil stejnou myšlenkou jako design Ami (ve Francii možnost řízení od 14 let, úsporný, hbitý a přizpůsobený městskému provozu, s periferním výhledem a elektrickým pohonem). Proto jsme vytvořili inovativní uspořádání interiéru, díky němuž je naše nabídka na trhu jedinečná a zároveň jsme zachovali jednoduchost a nápaditost Ami.

doplňuje vedoucí projektu Ami Thierry Michel
- Advertisement -

Citroën My Ami Cargo si zachovává atypický vzhled se základní charakteristikou My Ami Cargo „malý navenek a velký uvnitř“. Prostor pro cestující byl upraven na úložný prostor o objemu 260 litrů, který pojme užitečné zatížení 140 kg. Celkově pak má užitečný objem přes 400 litrů.

Další články