DomůElektromobilyDaciaDacia Spring Electric: dostupný a moderní elektromobil

Dacia Spring Electric: dostupný a moderní elektromobil

Společnost Dacia způsobila v minulosti automobilový převrat svými cenově dostupnými modely. Například Dacial Logan v roce 2004 svojí cenou široce zpřístupnil koupi nového vozu. Dacia Duster radikálně změnil segment SUV. Dacia Sandero se stalo  lídrem prodejů soukromým klientům v Evropě a s aktuálně představenou třetí generací určuje novou podobu dostupného a moderního automobilu.

Dacia otevírá další kapitolu své historie odhalením svého prvního 100% elektrického modelu. Nástup na trh elektromobilů do města, ohlášený v březnu s představením showcaru Dacia Spring Electric.

Dacia Spring Electric se dnes objevuje ve svě sériové podobě. Konkrétně ve třech verzích: Stylovým městským vozem pro každodenní život ve městě,  verzi určenou primárně pro sdílenou mobilitu a užitkovou verzí Cargo určenou primárně pro rozvážku v centrech přeplněných měst, kde neprodukují znečišťující emise.

- Advertisement -

Spring Electric je nejdostupnějším elektromobilem do města na trhu. Kombinuje atraktivní vzhled ve stylu SUV a rekordně velký prostorem pro cestující ve své třídě a jednoduchý spolehlivý elektrickým pohone s dostatečným dojezdem. Je to všestranný a praktický vůz do města. 

Elektromobilita se postupně stává součástí našeho každodenního života. Skupina Renault a Alliance Renault-Nissan získali jako průkopníci elektromobility celosvětově jedinečné desetileté zkušenosti. Skupina Renault vyrábí každý pátý elektromobil v Evropě. Více než 30 000 jejích zaměstnanců je vyškoleno specificky pro elektromobilitu. Dacia přizpůsobuje elektromobilitu své filozofii nabízet moderní vůz odpovídající hlavním potřebám: Spring Electric jako malý, robustní a prostorný elektromobil za bezkonkurenční cenu.

Objednávky na Novou Dacii Spring začnou být přijímány na jaře 2021, sortiment a obchodní nabídka budou prosté: tři verze, dvě úrovně výbavy a baterie zahrnuta již v kupní ceně vozu.

„Značka Dacia se vždy snažila nově definovat podstatu automobilismu. V automobilovém průmyslu jsme známí svými revolučními modely, napřed Logan, poté Duster, který zpřístupnil SUV všem. Dnes přichází další revoluce Dacie pod názvem Dacia Spring. Spring prorazí na třech rozdílných trzích : osobní vůz, sdílená mobilita a last-mile deliveries s užitkovou verzí Cargo. Dacia Spring opět zamíchá kartami, tentokrát jako každému dostupné řešení elektromobility” Denis Le Vot, člen výkonného výboru skupiny Renault

Zdroj: tisková zpráva

Dacia Spring Electric diskuzní fórum

Další články