DomůElektromobilyCitroenElektrický Citroen e-Berlingo má dojezd až 280 km

Elektrický Citroen e-Berlingo má dojezd až 280 km

Citroen, který v roce 1996 představil kategorii multifunkčních vozů „ludospace“, pokračuje ve vývoji své nabídky, kterou doplňuje o elektrický Citroen e-Berlingo, který je odpovědí na ekologické výzvy, zaměřený na zákazníky, kteří se často zajímají o stav přírody, ekologickou stopu a je pro ně důležitý rozpočet. Elektrický Citroen e-Berlingo znamená velkou změnu. Berlingo využívá to nejlepší z elektrické technologie, kombinuje příjemné s užitečným, přináší klid a tichý chod, aniž by ubral cokoliv z funkčnosti vozu. Vůz nabízí kompaktnost a současně výjimečnou kapacitu úložného prostoru pro všechny, kteří potřebují prostor pro své pracovní nebo volnočasové aktivity.

„Elektrifikace Berlinga reaguje na dvojí výzvu: nabídnout dostatečný dojezd a nijak neomezit praktičnost, aby si naši zákazníci mohli užít své aktivity v celé jejich rozmanitosti. e-Berlingo přináší do jejich každodenního života větší klid díky plynulé a tiché jízdě, spokojenosti se zachováním kvality ovzduší a udržení kontroly nad  rozpočtem. Všechny tyto aspekty tento typ klientely očekává a v tomto segmentu jsou vysoce strategické, protože objemné typy karoserií často znamenají vyšší emise CO2 a větší spotřebu. Jsme hrdí na to, že Berlingo, tvůrce segmentu ludospaces, nabízí tuto alternativu mezi prvními.“

uvedla produktová ředitelka odpovědná za strategii značky Citroen Laurence Hansen

Nový elektrický Citroen e-Berlingo je velice výhodný z hlediska aerodynamiky. Jde o důležité kritérium, které zajímá klientelu, jejíž rozpočet je často omezený. Citroen e-Berlingo spotřebuje v průměru 18 kWh na 100 km a jeho údržba je o 30 % levnější než u verze se spalovacím motorem. Není nutné měnit olej, vzduchový filtr, palivový filtr, olej v převodovce atd.
Citroen e-Berlingo kromě toho nabízí funkci odloženého nabíjení a funkci přednastavení teploty v kabině, díky níž se baterie během prvních několika kilometrů jízdy nevybíjí.

Nový Citroën ë-Berlingo

Tichý chod

Elektromotor nevytváří žádný hluk ani vibrace, proto je pohyb vozidla velmi tichý a plynulý bez řazení rychlostních stupňů. Komfort na palubě zajišťují vysoko umístěná sedadla, tiché řízení a poloměr otáčení 10,8 m. Výkon 100 kW (136 k) / 260 Nm umožňuje dosáhnout maximální rychlosti 135 km/h bez ohledu na použitý režim. Jednotlivé režimy Normal – 80 kW/210 Nm, Eco – 60 kW/180 Nm a Power – 100 kW/260 Nm lze měnit pomocí ovladače e-Toggle.

Nízké náklady

- Advertisement -

U nového elektrického Citroenu e-Berlingo existují tři možnosti nabíjení. Přes jednoduchou domácí zásuvku vyžadující kabel Mode 2 kompatibilní se standardní zásuvkou 8 A nebo se zesílenou zásuvkou 16 A. Soukromé nebo veřejné zrychlené nabíjení, které vyžaduje instalaci zařízení pro zrychlené nabíjení Wallbox 3,7–22 kW a kabel Mode 3. Superrychlé nabíjení na veřejné stanici až 100 kW s kabelem Mode 4 zabudovaným do nabíječky.

Užitečné technologie

Elektrický Citroen e-Berlingo 18 užitečných technologií pro větší bezpečnost, pohodlí a snadnou jízdu.

Bezpečnost

Pro větší bezpečnost je vůz vybaven systémem Active Safety Brake (nouzového automatického brzdění), systémem varování před neúmyslným opuštěním jízdního pruhu, systémem Coffee Break Alerte (varováním před snížením pozornosti řidiče), systémem varování při riziku srážky, kontrolou stability při jízdě s přívěsem, systémem Grip Control s funkcí Hill Assist Descent, rozšířeným rozpoznáváním dopravního značení s doporučenou rychlostí či systémem sledování mrtvého úhlu.

Elektrický Citroën ë-Berlingo UŽITEČNÉ TECHNOLOGIE PRO KAŽDODENNÍ ŘÍZENÍ

Jízda

Pro snadnou jízdu a manévrování je vůz vybaven systémem hands-free (odemykání a startování), asistentem pro rozjezd ve svahu, parkovacím asistentem (předním, bočním a zadním), systémem Top Rear Vision (zpětná parkovací kamera), automatickým přepínáním dálkových světel, elektrickou parkovací brzdou, tempomatem, omezovačem rychlosti, Park Assist (pro vyhledání vhodného parkovacího místa a bezpečného automatického zaparkování) a novinkou v segmentu barevný head-up displej.

Konektivita

Pro konektivitu Citroen e-Berlingo nabízí 4 služby. Systém Assistance & SOS (tato služba umožňuje propojit řidiče se specializovanou asistenční platformou), Connect Assist (díky aplikaci MyCitroen umožňuje přístup k údajům o voze s možností ovládaní např. nabíjení baterie na dálku, zjištění stavu nabití a dojezdu, nastavení teploty v kabině předem a konečně i nastavení odložení nabíjení), navigace Connect Nav, která je spojena s webovými službami, včetně TomTom Traffic, které poskytují informace o dopravě v reálném čase a Technologie Mirror Screen kompatibilní se systémy Apple CarPlay™ a Android Auto, které umožňuje připojit chytrý telefon a replikovat jeho obsah na displej vozu.

Elektrický Citroen e-Berlingo se zavazadlovým prostorem o objemu až 2 126 litrů je dostupný ve dvou verzích. Krátká verze (M) dlouhá 440 cm a verze XL nabízí délku 475 cm. Přístup na všechna parkoviště zaručuje 190 cm výška.

Nový Citroen e-Berlingo můžeme v České republice očekávat koncem tohoto roku.

Zdroj informací: tisková zpráva

Citroen e-Berlingo diskuzní fórum

Další články