DomůElektromobilyFord Mustang Mach 1 míří do prodeje

Ford Mustang Mach 1 míří do prodeje

Už od roku 1969 patří ke klíčovým aspektům Mustangu výrazný design ve stylu závodních vozů. Ze všech variant Mustangu, které se v Evropě kdy nabízely, je Ford Mustang Mach 1 nejvýrazněji orientován na sportovní jízdu na závodním okruhu. Za legendárním označení Mach 1 stojí naladěný motor 5.0 V8 o výkonu 338 kW (460 k), který dokáže zrychlit z nuly na 100 km/h za 4,4 s.

Mustang se nestal nejprodávanějším sportovním vozem světa jen tak pro nic za nic, ale Mach 1 ho v srdcích příznivců sportovních vozů na této straně Atlantiku posune ještě výš. Ať už na silnici, nebo na okruhu, nový Mach 1 je nejtalentovanější Mustang, jaký se zatím dostal do Evropy, a legendární označení si více než zaslouží.


řekl šéfkonstruktér pro Evropu Matthias Tonn Mustangu Mach 1.

Celohliníkový motor Ford V8 pro Mustang Mach 1 je opatřen otevřeným vzduchovým filtrem, specifickým sacím traktem, škrtícími klapkami o průměru 87 mm a vstřikovací soustavou tvořenou kombinací přímého a nepřímého vstřiku. Optimální průtok maziva a konzistentní výkon i při vysoké zátěži na závodní trati zajišťuje přídavný chladič motorového oleje a nový adaptér olejového filtru. Výsledkem je nejvyšší výkon 338 kW (460 k) v 7250 ot.min. a točivý moment 529 Nm v 4900 ot.min.
Poprvé na evropském trhu je v produkčním Mustangu k dispozici šestistupňová manuální převodovka TREMEC 3160 s dvoukotoučovou spojkou. Vyznačuje se krátkými drahami řazení, využívá technologii automatického dorovnání otáček při podřazování a umožňuje řadit vyšší rychlostní stupně bez ubrání plynu.

Mustang Mach 1 různé barvy

V případě nejnovější generace jsou aerodynamické prvky od předních mřížek až po zadní spoiler lakovány černým a šedým lakem. Specifická 19palcová kola dostala povrchovou úpravu Dark Tarnish s nízkým leskem.

Skutečný Mustang Mach 1 musí vypadat rychle, i když nehybně stojí. Funkční aerodynamika a exkluzivní detaily inspirované motoristickým sportem nenechají fanoušky sportovních vozů na pochybách, že tento Mustang to myslí vážně – a co teprve, až vyjede na závodní trať!

dodal Matthias Tonn.
- Advertisement -

V nabídce je osm kombinací laku karoserie a dekoračních pruhů: šedá Fighter Jet s černo-oranžovými pruhy; stříbrná Iconic, černá Shadow a bílá Oxford s černo-červenými pruhy; a modrá Velocity, oranžová Twister, červená Race a žlutá Grabber s černo-bílými pruhy. Na zádi i obou předních blatnících se objevuje legendární logo Mach 1. Sportovní výfuková soustava s aktivním ventilem a čtyřmi koncovkami o průměru 4,5 palce (114 mm) dodává vozu kromě nezaměnitelného zvuku také jedinečný vzhled.

Další články