DomůElektromobilyFord Mustang Mach-E GT: cena začíná na 1 899 900 Kč

Ford Mustang Mach-E GT: cena začíná na 1 899 900 Kč

Nejdynamičtější a nejsportovnější elektrický vůz značky Ford lze na vybraných evropských trzích již objednávat. Mustang Mach-E GT se pyšní nejvyšším točivým momentem ze všech produkčních modelů, které kdy Ford v Evropě prodával. Díky tomu akceleruje z klidu na 100 km/h za 3.7s, což jej staví do pozice historicky nejlépe akcelerujícího pětimístného vozu v evropské nabídce značky. Schopnost akcelerovat předvede na slavném Festivalu rychlosti v britském Goodwoodu. Cena Mustang Mach-E GT začíná na 1 899 900 Kč a v České republice bude dostupný začátkem roku 2022.

Do specifické výbavy Mustang Mach-E GT patří sportovní sedadla Ford Performance, sériově montovaná 20palcová kola z lehké slitiny, exkluzivní barvy oranžová Cyber a modrá Grabber nebo specifická sada vnějšího vzhledu. Dynamiku a obratnost na úrovni sportovních automobilů udělují dva motory s pohonem 4×4, adaptivní podvozek MagneRide a sportovní brzdová soustava Brembo. Novinkou je jízdní režim Untamed Plus, který má pomoci řidičům zajíždět konstantní časy na závodním okruhu, čemuž je přizpůsobeno také nastavení protiprokluzového a stabilizačního systému. Model se vyznačuje také specifickou kalibrací pohonné soustavy, která posílá na zadní kola větší část celkového točivého momentu. Přenos na vozovku zajišťují pneumatiky vyvinuté speciálně pro tento model.

„Speciálně vyvinuté pneumatiky se drží asfaltu jako klíště a ve spojení s podvozkem MagneRide výrazně omezují naklánění karoserie.“

potvrzuje vedoucí konstruktér Mustangu Mach-E GT Rob Iorio
Nejdynamičtější a nejsportovnější elektrický vůz značky Ford Mustang Mach-E GT

Elektrické hnací ústrojí, jehož motory pohání každý jednu nápravu, má výkon 358 kW (487 k). Točivým momentem 860 Nm  dokonce překonává exkluzivní supersportovní model Ford GT. Vzadu je zcela nový, olejem chlazený synchronní elektromotor s permanentními magnety, který dosáhne maximálního točivého momentu již za 0,5 sekundy. Přední motor pak nezávisle pohání přední kola s ohledem na co nejlepší akceleraci a chování v zatáčkách.
Navzdory výkonu nabízí Mustang Mach-E GT dojezd na jedno nabití až 500 km dle metodiky WLTP. Standardně se totiž dodává s větším trakčním akumulátorem o využitelné kapacitě 88 kWh. Při nabíjení výkonem 150 kW lze za 10 minut navýšit dojezd v průměru o 99 km. Z 10 na 80 procent se akumulátor dokáže nabít přibližně za 45 minut.

„Mustang Mach-E GT jasně demonstruje, jaký má elektrický pohon potenciál přinášet radost z jízdy. Hovoříme zde o kultivovaném, luxusně vybaveném pětimístném SUV s akcelerací supersportu a nulovými výfukovými emisemi. Když jsem před třiceti lety začínal jako automobilový konstruktér, o takové kombinaci vlastností jsme mohli leda snít.“

řekl vedoucí oddělení jízdních vlastností ve Ford of Europe Geert van Noyen
- Advertisement -

Další články