DomůElektromobilyFord Mustang Mach-E má dojezd až 610 km na jedno nabití

Ford Mustang Mach-E má dojezd až 610 km na jedno nabití

Prodej elektromobilů v Evropě meziročně roste o více než 50 procent a mnohé rodiny s nimi tak vyrážejí na letní dovolenou. Z Bernu do italského přístavního města Janov, z Madridu na pláže Marbelly nebo z Budapešti do Terstu. Při plném nabití Ford Mustang Mach-E dojede z evropských hlavních měst k moři bez zastávky na nabíjení. Dojezd Ford Mustang Mach-E je až 610 km podle metodiky WLTP.

Dojezd Ford Mustang Mach-E až k moři

Z hlavních měst Maďarska, Polska nebo Rakouska je to k moři také daleko a výjimkou není ani Praha. Mustang Mach-E by mohl dovézt rodinu k plážím polského Štětína, vzdáleného přibližně 500 km severně, s pohodlnou rezervou. Dle technických požadavků a specifikací evropských směrnic (EC) 715/2007 a (EU) 2017/1151 je dojezd Ford Mustang Mach-E až 610 km, což stačí k dojetí bez jediné zastávky na nabíjení. Nicméně v pobřežních resortech jsou k dispozici nabíjecí stanice sítě FordPass, takže majitelé mohou snadno doplnit energii i před návratem domů. Mustang Mach-E se navíc při použití rychlonabíječky IONITY dokáže nabít za 10 minut na dojezd 119 km.

„Po složitém roce 2020 mnozí z nás letos s nadšením vyrážejí cestovat po Evropě a Mustang Mach-E je k tomu jako stvořený. Jeho působivý dojezd reflektuje skutečnost, že Mustang je tradičně spojován s automobilovými výlety a svobodou, navíc ovšem nabízí přednost v podobě bezemisní jízdy.“

řekl ředitel divize osobních automobilů ve Ford of Europe Roeland de Waard
S Fordem Mustang Mach-E k moři

Výhody Mustangu Mach-E

Na dlouhých cestách v Mustangu Mach-E přijde vhod speciální skleněná střecha, která pomáhá udržovat příjemnou teplotu. Přední zavazadlový prostor je opatřený výpustní zátkou, takže se hodí pro odložení vlhkých plážových ručníků. Při plánování cest mohou majitelé využít aplikaci FordPass, která do tras zahrnuje i aktuální stav akumulátoru
a potřebné zastávky na nabíjení. Majitelé Mustangu mohou také využít funkce jako je „inteligentní dojezd“, komunikační a informační systém SYNC nové generace a bezdrátové aktualizace Power Up. Samozřejmostí jsou nulové emise, nižší provozní náklady oproti spalovacím motorům a tichý chod elektrického pohonu.

- Advertisement -

Zdroj informací: tisková zpráva

Další články