DomůElektromobilyFord představil prototyp elektrického Mustangu Mach-E 1400 s monstrózním výkonem

Ford představil prototyp elektrického Mustangu Mach-E 1400 s monstrózním výkonem

Na akci Goodwood SpeedWeek, která se konala v britském Goodwoodu od 16. do 18. října, předvedl Ford virtuálnímu publiku celou šíři svého programu sportovních automobilů. Při této příležitosti akce se odehrály dynamické evropské premiéry elektrického prototypu Mustang Mach-E 1400, který není zatím určen k prodeji.

Maximální výkon Mustangu Mach-E 1400 je 1 043 kW (1 419 koní) a reprezentuje tak jedinečnou podobu elektricky poháněných sportovních automobilů. Jeho dynamický potenciál předvedl na goodwoodské závodní trati zakladatel společnosti RTR Vehicles Vaughn Gittin Jr.

Mustangu Mach-E: elektrický extrém

Prototyp Mustang Mach-E 1400 ukazuje jaký dynamický potenciál má elektrický pohon. Vznikl ve spolupráci Ford Performance a společnosti RTR Vehicles a jeho posláním je překlenout propast mezi tím, co elektromobil doopravdy dokáže, a představami mnoha zákazníků. Na následujícím videu je představení tohoto modelu.

- Advertisement -

V Goodwoodu se za volant Mustangu Mach-E 1400 neposadil nikdo menší než šampion driftingu a zakladatel RTR Vaughn Gittin Jr. Vůz je poháněn sedmi elektromotory o celkovém výkonu 1 043 kW (1 419 koní) a je koncipován tak, že ho lze snadno přenastavit pro různé druhy sportovního nasazení – od driftingu až po zajíždění rychlých časů na závodním okruhu. Poháněna mohou být přední, zadní nebo všechna čtyři kola. Při rychlosti 257 km/h generuje Mustang Mach-E 1400 přítlak přesahující 1 000 kg.

„Za volantem tohoto vozu se úplně změnil můj pohled na to, jaký může být výkon a točivý moment,“ řekl Vaughn Gittin Jr. „Ten zážitek se nepodobá ničemu, co jste si kdy představovali, možná kromě jízdy na magnetické horské dráze.“

Zdroj: tisková zpráva

Ford Mustang Mach-E diskuzní fórum

Další články