DomůFordE-TransitElektrická dodávka Ford E-Transit míří na první provozní testy přímo u zákazníků

Elektrická dodávka Ford E-Transit míří na první provozní testy přímo u zákazníků

Elektrická dodávka Ford E-Transit se pouští do práce. Zahájení provozních zkoušek je poslední fází vývoje nového E-Transitu. Předcházel mu intenzivní testovací program na polygonech a v laboratořích Fordu. Do testování v podmínkách reálného komerčního provozu se zapojí přední doručovací a energetické společnosti i orgány veřejné správy. Spolupracující strany budou prototypy vozů E-Transit provozovat po dobu šesti nebo dvanácti měsíců. Zkoušky E-Transitu navazují na předchozí projekt, v němž zákazníci najezdili s vozy Transit Custom Plug-In Hybrid více než 240 000 kilometrů.

Elektrická dodávka Ford E-Transit v „ostrém“ nasazení

Na jaře 2022 vyzkouší elektrický E-Transit v „ostrém“ nasazení vybraní firemní zákazníci v Německu, Norsku a Velké Británii. Partneři jsou odpadová společnost AWB, Balfour Beatty, radnice německého Kolína nad Rýnem, britská pobočka DHL Express, DPD, Norská pošta, Ocado a Recover Nordic. V těchto zkouškách bude hned několik variant včetně podvozku s různými nástavbami od skříňových přes chladírenský box a valník až po sklápěč. Testovací flotilu tvoří kompletní řada plánovaných verzí E-Transitu, tedy Van, DCiV (Double Cab in Van) ve variantách celkové hmotnosti 3,5 až 4,25 tuny.

„Chceme předvést, že pomoc zákazníkům ve snižování dopadů jejich činnosti na životní prostředí může být v souladu se zvyšováním produktivity. Reálný provoz u zákazníků nám pomůže ukázat, jaké výhody E-Transit firmám nabízí, a současně z něj získáme cenné údaje o uživatelských zvyklostech, které nám umožní dále zdokonalovat provozní vlastnosti. Jsme pevně přesvědčeni, že k zákazníkům bychom se měli chovat jako k rodině, a tento program ukazuje, jakou hodnotu těmto blízkým partnerstvím přikládáme.“

řekl Market Lead Ford of Europe Dave Petts

Rozmanité přestavby E-Transitu

Konstrukce E-Transitu umožňuje provádět přestavby snadno a s využitím stejného dílenského vybavení jako v případě stávajících variant Transitu. Ve spolupráci s partnery přestavbářských společností byly některé ze zkoušených vozů upraveny tak, aby demonstrovaly všestrannost platformy E-Transit. Například chladírenská nástavba pro rozvozy nákupů potravin, napájená 2,3kW palubní soustavou ProPower Onboard, valník se světelnými majáky a snímači hmotnosti, klecový sklápěč pro sběr odpadu, rozvážková skříň s průchozí přepážkou a pneumatickým zadním odpružením nebo rozvážková skříň se spojenými vnitřními regály, průchozí přepážkou a doplňkovým sedadlem vpředu.

- Advertisement -

Další články