DomůElektromobilyElektrický Ford Mustang Mach-E na testu NCAP dosáhl na nejvyšší hodnocení

Elektrický Ford Mustang Mach-E na testu NCAP dosáhl na nejvyšší hodnocení

Nezávislé autority na testu Euro NCAP a Green NCAP udělily Fordu Mustang Mach-E nejvyšší možné hodnocení pěti hvězdiček. V prvním případě za bezpečnost a ve druhém za šetrnost k životnímu prostředí. Nejvyšším hodnocením na Euro NCAP se již pyšní Ford Puma, Kuga včetně modelů Kuga Plug-In Hybrid a Kuga Hybrid, Explorer Plug‑In Hybrid, Focus a Fiesta.

Mach-E na testu NCAP – bezpečnost

Mustang Mach-E přidal na svůj neustále se rozšiřující seznam nejrůznějších ocenění (více než 20 za oblasti od designu interiéru až po konektivitu) maximální pětihvězdičkové hodnocení za bezpečnost. Euro NCAP je nezávislá autorita, která se zabývá hodnocením bezpečnosti automobilů a výsledky v přísných bariérových zkouškách vynesly Mustangu Mach-E skóre 92 procent za ochranu dospělých a 86 procent za ochranu dětských cestujících. Vůz je sériově vybaven pokročilými asistenčními systémy jako je inteligentní adaptivní tempomat s funkcí Stop & Go a vedením uprostřed jízdního pruhu, předkolizní asistent s automatickým brzděním před překážkou nebo systém udržování v jízdním pruhu s asistentem mrtvých úhlů, které přispěly k celkovému hodnocení Mach-E. Například za technologie asistující při jízdě v pruzích obdržel tento elektromobil nejvyšší možné skóre.

Test Green NCAP

Green NCAP je nezávislá iniciativa podporující vývoj ekologicky šetrných a hospodárných vozů, která udělila Fordu pět hvězdiček za elektrický pohon, který neprodukuje žádné výfukové emise a umožňuje ujet na jedno nabití vzdálenost až 610 kilometrů. Mustang Mach-E získal plný počet bodů rovněž v kategoriích „index čistoty vzduchu“ a „index skleníkových plynů“, které jsou součástí celkového hodnocení Green NCAP. Index energetické účinnosti Mustangu Mach-E vyčíslila organizace Green NCAP na 94 procent (9,4 bodu z 10 možných), přičemž z laboratorních zkoušek se studeným i teplým startem vyšel s plným bodovým přídělem.

„Mustang Mach-E byl od začátku vyvíjen výhradně jako elektromobil, proto jsme mohli v jeho zcela nové konstrukci plně zohlednit bezpečnostní i ekologická kritéria. Zákazníci si tak mohou být jisti, že jezdí vozem, který se o ně postará stejně dobře, jako se stará o životní prostředí.“

řekl ředitel konstrukce bezpečnostních soustav ve Ford of Europe Stuart Southgate
- Advertisement -

Zdroj: Ford

Další články