DomůElektromobilyHonda E - elektromobil značky Honda příští generace

Honda E – elektromobil značky Honda příští generace

Automobilový průmysl se mění rychleji než kdykoli dříve. Dochází k nástupu autonomního řízení a umělé inteligence. Souběh různých trendů a pokroku mění tvář odvětví k nepoznání. Společnost Honda předpovídá, že do roku 2030 se středobodem vývoje automobilů stane elektrifikace, automatizace a služby.

Automobil Honda e se poprvé objevil jako koncept „Urban EV“ v roce 2017. Poté následoval prototyp Honda e, který byl představen na ženevském autosalonu v roce 2019. Sériová verze se pak dočkala světové premiéry na frankfurtském autosalonu v témže roce.

Model Honda e je dostupný ve dvou variantách. Základní varianta Honda e poskytuje dojezd 222 km (podle metodiky WLTP). Druhá varianta Advance nabízí vyšší výkon motoru a bohatší výbavu včetně větších kol. Nabití baterie na 80% by mělo v případě rychlonabíjení trvat okolo 30 minut. Lithium-iontový vysokokapacitní akumulátor má kapacitu 35,5 kWh. Elektromobil je dlouhý 3 895 mm a šíroký 1 750 mm.

- Advertisement -

Model Honda e je poháněn výkonným elektromotorem, který poskytuje výkon až 154 koní (113 kW) a točivý moment 315 Nm. Zrychlení z 0 na 100 km/h trvá 8,3 sekundy. Základní verze modelu Honda e s výkonem 136 koní (100 kW) se stejným točivým momentem zrychlí na 100 km/h za 9 sekund.

Diskutovat o Hondě e můžete na našem diskusím fóru.

Zdroj: tisková zpráva

Další články