DomůElektromobilyHyundai Kona Electric: dojezd přes 1000 km na jedno nabití v testu

Hyundai Kona Electric: dojezd přes 1000 km na jedno nabití v testu

Společnost Hyundai Motor vytvořila rekord v dojezdu svých elektromobilů na okruhu v Lausitzring. Odborná zkušební společnost Dekra, která provozuje Lausitzring od roku 2017, dohlížela na řádný průběh úspěšného pokusu o rekordní hospodárnost. Testovaná vozidla a střídání řidičů bylo náležitě zdokumentováno.

Tři vozy Hyundai Kona Electric měli dojezd na jedno nabití sady akumulátorů 1018,7 km, 1024,1 km a 1026,0 km. Podle metodiky WLTP je u tohoto modelu udávaný dojezd 484 kilometrů a akumulátory mají kapacitu 64 kWh. Spotřeba elektrické energie byla v testu 6,28, 6,25 a 6,24 kWh/100 km. Tyto výsledky jsou hluboko pod normovanou spotřebou 14,7 kWh/100 km podle metodiky WLTP.

Hyundai Kona Electric

Vozidla Kona Electric o výkonu 150 kW/204 pocházela ze sériové výroby bez jakýchkoliv dodatečných úprav. Během třídenního testu se za volantem střídali různí řidiči a asistenční systémy vozidel zůstaly nedotčené.

- Advertisement -

Na Lausitzringu mezi sebou soupeřily tři týmy: tým jezdců z renomovaného motoristického časopisu Auto Bild, tým techniků z oddělení poprodejních služeb společnosti Hyundai Motor Deutschland a dále tým tvořený členy jejího tiskového oddělení a oddělení produktového marketingu. S cílem o nejvyšší dojezd týmy nepoužívali klimatizaci a multimediální sytém. Zásoba elektrické energie tak byla používána hlavně k pohonu vozu. V souladu s předpisy silničního provozu byla zapnutá pouze světla pro denní svícení. Vozy měly standardní pneumatiky Nexen Nfera SU1 o rozměru 215/55 R 17 s nízkým valivým odporem. Průměrná rychlost vozidel byla od 29 do 31 km / h.

Hyundai Kona Electric je nejúspěšnějším modelem s elektrickým pohonem v Německu

Model Kona Electric se vyrábí od března 2020 také i v Nošovicích v České republice. Prodáno bylo již téměř 25 000 vozů a tento model je tak jedním z nejprodávanějších elektromobilů v Evropě.

Zdroj: tisková zpráva

Hyundai Kona Electric diskuzní fórum

Další články