DomůElektromobilyHyundai Kona Electric green NCAP na plný počet

Hyundai Kona Electric green NCAP na plný počet

Hyundai Kona Electric zvládl test nezávislé organizace Green NCAP na plný počet hvězdiček a tento vůz s výhradně elektrickým pohonem tak dostal nejlepší hodnocení. Organizace Green NCAP sestavuje žebříčky vozidel na základě jejich emisí a energetické hospodárnosti. Kona Electric je po modelu Hyundai IONIQ již druhým modelem značky Hyundai s nejvyšším hodnocením v tomto testu.

Hodnocení Kona Electric Green NCAP

Hodnocení v testech Green NCAP se určuje podle výsledků několika indexů – čistý vzduch, energetická hospodárnost a emise skleníkových plynů. Každý z indexů přitom zahrnuje několik parametrů. Vůz Kona Electric Kona Electric je jedním ze dvou letošních modelů, které dosáhly na nejvyšší hodnocení. Letos bylo organizací otestováno již 24 vozů.

„Stejně jako u všech ostatních vozidel s výhradně elektrickým pohonem nemá tento vůz žádné emise výfukových plynů, což mu zaručuje maximální počet bodů v kategoriích čistý vzduch a skleníkové plyny. Samozřejmě také elektromobily musejí při své jízdě spotřebovávat energii, ale i zde zůstává hospodárnost modelu Kona v zóně, která přináší nejvyšší bodový zisk: <30 kWh/100 km.“, uvedla ve své zprávě organizace. Kompletní zprávu je možné nalézt zde https://www.greenncap.com/assessments/Hyundai-KONA-2020-0057/

- Advertisement -

„Máme radost, že Kona Electric obdržela pět hvězdiček v hodnocení organizace Green NCAP. Tato skutečnost je dalším potvrzením, že naše zcela elektrické SUV je nejen ekologickým vozidlem s nulovými emisemi, ale také přesvědčivým produktem s excelentní hospodárností. Tento výsledek je v našem ‚roku elektrifikace‘ pozoruhodným úspěchem a je dalším dokladem naší vedoucí pozice v oblasti budoucí mobility.“, řekl Andreas-Christoph Hofmann, který je viceprezidentem společnosti Hyundai.

Hyundai Kona Euro NCAP test

Hyundai Kona Electric je elektrifikovanou verzí modelu Hyundai Kona, který dostal v roce 2017 pět hvězdiček v testu bezpečnosti Euro NCAP. Společnost ještě vyrábí také hybridní verzi modelu.

Hyundai Kona Electric dizkuzní fórum

Další články