DomůElektromobilyHyundai odhalil interiér modelu IONIQ 5

Hyundai odhalil interiér modelu IONIQ 5

Model Hyundai IONIQ 5 bude představen dne 23. února 2021 v rámci virtuální světové premiéry. Společnost Hyundai však již nyní poodhalila jak bude vypadat interiér vozu.

Ioniq 5

Model IONIQ 5 je prvním modelem postaveným na globální modulární platformě pro elektromobily E-GMP (Electric-Global Modular Platform). Je to speciálně koncipovaná platforma pro elektromobily s velmi plochou sadou akumulátorů. Platforma tak umožňuje vytvořit prostorný interiér.

Hyunai Ioniq 5

Interiér modelu IONIQ 5

Interiér Hyundai IONIQ 5 je tvořen především ekologickými materiály a tkaninami z trvale udržitelných zdrojů.

IONIQ 5 svým designem nabízí optimistický pohled na to, co mohou zákazníci očekávat v nové elektromobilové éře. Dlouhý rozvor jsme využili k vytvoření nové dimenze prostoru. Tento speciální prostor jsme navrhli jako perfektní místo pro načerpání nových sil a jako druhý domov na cestách.

řekl SangYup Lee, viceprezident a vedoucí globálního designového centra Hyundai.
- Advertisement -

Díky ploché podlaze lze posouvat středovou konzolu dopředu a dozadu a vzniká tím zcela nový koncept uspořádání. Nově vyvinutý „univerzální ostrůvek“ tak nahrazuje středovou konzolu a stává se dominantou interiéru modelu IONIQ 5.

Model IONIQ 5 je vybaven elektricky nastavitelnými předními sedadly, které jsou o 30 procent užší oproti standardním sedadlům. Cestující si tak mohou upravit vnitřní prostor vozu svým potřebám nebo dané situaci. Sedadla jsou čalouněna ekologicky zpracovávanou kůží, která se barví pomocí výtažků z lněného oleje. Dalšími materiály které se v interiéru používají jsou textilie z trvale udržitelných vláken z bio cukrové třtiny, vlny, polypropylenové příze, ale i materiály tkané z vláken vyrobených z recyklovaných lahví PET. Povrchy na přístrojové desce, ovládacích prvcích, volantu a výplních dveří, jsou lakovány polyuretanovým bio lakem vyrobeným z řepky a kukuřice.

Huindai Ioniq Electric diskuzní fórum

Další články