DomůElektromobilyHyundai Tiger X-1: navržen pro nepřístupný terén

Hyundai Tiger X-1: navržen pro nepřístupný terén

Hyundai TIGER X-1 (Transforming Intelligent Ground Excursion Robot) je nejnovější studie společnosti New Horizons Studio (součástí koncernu Hyundai Motor Group) a firmy Autodesk. Inteligentní variabilní vozidlo je určeno pro pozemní průzkum a přepravu různých druhů nákladu v náročném terénu. Vůz je koncipován jako autonomní vozidlo bez posádky.

Vozidla, jakým je TIGER, a technologie, které využívá, podněcují naši představivost. Neustále hledáme nové přístupy v oblastech konstrukce, designu a vývoje vozidel, která budou nově definovat budoucí dopravu a mobilitu.

řekl Dr. John Suh, který působí jako vedoucí společnosti New Horizons Studio.

Navržen pro nepřístupný terén

Vozidlo TIGER X-1 je navrženo jako mobilní platforma pro vědecké průzkumy a přepravu materiálu v extrémních podmínkách. Využití vozidla se tak nabízí pro mapování terénu v rozsahu 360 stupňů nebo také třeba pro průzkum povrchu Měsíce.

Konstrukce vozidla obsahuje sofistikovaný pohybový systém využívající nohy i kola, řízení v rozsahu 360 stupňů a řadu senzorů pro pozorování na dálku. Vůz se také dokáže připojit k bezpilotnímu létajícímu dopravnímu prostředku za účelem nabití akumulátorů nebo přepravy do nepřístupných lokalit.

- Advertisement -

TIGER X-1 se dokáže pohybovat jako vozidlo s pohonem všech kol nebo v případě uváznutí dokáže využít schopnost chůze. Tato funkce byla vyvinuta již v předchůdci Elevate v roce 2019. Jedná se již o druhé vozidlo kategorie UMV (Ultimate Mobility Vehicle).

Skelet vozidla je lehký, ale velice odolný. Obsahuje nohy a prvky podvozku zhotovenými technologií aditivní výroby z kompozitu, který je vyztužený uhlíkovými vlákny.

Další články