DomůElektromobilyHyundai začne testovat autonomní přepravní službu RoboShuttle

Hyundai začne testovat autonomní přepravní službu RoboShuttle

Hyundai Motor Company oznámil zkušební provoz své služby RoboShuttle („Robot“ a „Shuttle“) na trase dlouhé 6,1 km v jihokorejském chytrém městě Sejong. Testovací vozidla Hyundai H350 obdržela od jihokorejského ministerstva pro venkov, infrastrukturu a dopravu přechodné povolení k provozu s funkcí „autonomní jízdy úrovně 3“. Hyundai Motor také plánuje, že ve druhé polovině letošního roku zavede službu RoboShuttle do výzkumného a vývojového centra společností Hyundai Motor a Kia v Namyangu, kde poskytne přepravní služby zajišťované autonomními vozidly i svým zaměstnancům. Služba bude pohotově reagovat na poptávku po mobilitě vozidly s vysokou obsaditelností a technologiemi autonomní jízdy a umělé inteligence.

Od 9. srpna bude zahájen zkušební provoz, ve kterém budou nasazeny čtyřdveřové lehké užitkové vozy Hyundai H350 (Solati) vybavené technologií autonomní jízdy, které využívají řadu klíčových technologií porovnatelných s úrovní 4. Vozidlo dokáže vnímat při jízdě na silnici své okolí, rozhodovat se a řídit se. Od řidiče, který sedí za volantem z bezpečnostních důvodů, je vyžadováno jen minimum zásahů. Na trase ze správního komplexu města Sejong do národního arboreta v Sejongu bude 20 zastávek. Tato služba zvýší efektivitu veřejné dopravy, protože vozidlo bude zastavovat pouze na zastávkách, které si cestující prostřednictvím aplikace předem vybrali k nastoupení nebo vystoupení.

Zkušební program bude probíhat ve spolupráci s aplikací Shucle.

Zkušební program bude probíhat ve spolupráci s aplikací Shucle („Shuttle“ a „Circle“). Shucle je služba poskytující v Sejongu „on-demand“ mobilitu, kterou spustila společnost AIRS Company, výzkumná laboratoř koncernu Hyundai Motor Group se specializací na umělou inteligenci. RoboShuttle propojí patentovanou technologii autonomní jízdy společnosti Hyundai s technologií umělé inteligence pro mobilitu firmy AIRS Company. Pokud cestující požádá o RoboShuttle prostřednictvím aplikace Shucle, zamíří k nástupní zastávce autonomní vozidlo, které si vypočte nejlepší trasu pomocí algoritmu s umělou inteligencí. Hyundai Motor bude od července vybírat cestující, kteří chtějí vyzkoušet službu RoboShuttle ve městě Sejong prostřednictvím aplikace Shucle. Po spuštění zkušebního provozu v Sejongu bude služba postupně rozšiřována do dalších regionů.

- Advertisement -

Další články