DomůKIAe-NiroKia e-Niro může mít i tažné zařízení

Kia e-Niro může mít i tažné zařízení

Od roku 2019 je na českém trhu s elektromobily model Kia e-Niro, který si pořídilo již na tři desítky českých zákazníků. V současné době zahájila společnost Kia na českém trhu prodej čistě elektrického modelu e-Niro v novém moderniovaném provedení MY21. Tento model nabízí kromě možnosti tažného zařízení také rozšířené nastavení personalizace sedadla řidiče a prodloužený dojezd až na 615 km (64 kWh).

Kia e-Niro tažné zařízení

Standardní výbava modelu e-Niro u ve verze s prodlouženým dojezdem, stejně jako model e-Soul, nabízí přípravu pro tažné zařízení. To je určeno pro základní rám nosiče jízdních kol. Tažné zařízení, dovolí vertikální zatížení (např. pro nosič jízdních kol či elektrokol) až do hmotnosti 100 kg. Cena tažného zařízení Kia e-Niro je za příplatek 10 000 korun s DPH.

Funkce paměti nastavení sedadla řidiče

Kia e-Niro nově nabízí elektronicky nastavitelné sedadlo řidiče s paměťovou funkcí. Tato funce je dostupná pro obě varianty elektromobilu s vysokonapěťovým akumulátorem o výkonu 39,2 kWh a 64 kWh. Funkce paměti sedadla řidiče, která je součástí volitelné nabídky Paket Leather, umožňuje uložit až dvě individuální polohy sedadla a vnějších zrcátek. Cena této příplatkové výbavy je 40 000 korun s DPH.

Kia e-Niro cena

- Advertisement -

Pořizovací cena elektromobilu e-Niro v modelovém provedení MY21 zůstává beze změny. Kia e-Niro s kapacitou akumulátoru 39,2 kWh, který umožňuje dojezd 289 km v kombinovaném režimu dle metodiky WLTP je dostupný za 1 099 980 korun*. e-Niro s prodlouženým dojezdem a kapacitou akumulátoru 64 kWh, který ujede 455 km na jedno nabití akumulátoru a až 615 km v městském provozu, je dostupný za 1 199 980 korun s DPH.

UVO CONNECT

Pokrokový systém telematiky Kia UVO CONNECT, dostupný u modelu od začátku letošního roku, propojuje řidiče s okolním světem prostřednictvím mobilní sítě GSM, respektive SIM karty, která je součástí vozidla. Pomocí mobilní aplikace je pak možné využívat hned několik funkcí vzdáleného ovládání vozidla.

Třífázová palubní nabíječka

Model Kia e-Niro je s modelovým rokem 2021 dále standardně vybaven třífázovou palubní nabíječkou, která umožní nabíjet vysokokapacitní akumulátor výkonem až 11 kW (max. 12A). Oproti jednofázové palubní nabíječce dostupné v předchozím provedení modelu se tak nabíjecí cyklus za předpokladu využití externí nabíjecí stanice Wallbox zkrátí o 25 % a akumulátor se z 0 na 100 % kapacity nabije za 7 hodin (verze s prodlouženým dojezdem).

Zdroj: tisková zpráva

Kia e-Niro diskuzní fórum

Další články