DomůElektromobilyKia EV6 má dojezd 510 km a rychlonabíjení do 18 minut

Kia EV6 má dojezd 510 km a rychlonabíjení do 18 minut

Nová Kia EV6 nastoluje nová měřítka praktické využitelnosti v segmentu akumulátorových elektromobilů. Kia EV6 má dojezd 510 km a vyspělý 800V systém rychlonabíjení, umožňující vůz dobít z 10 na 80 procent za pouhých 18 minut. Na evropském trhu se Kia EV6 očekává v průběhu posledního čtvrtletí 2021.

Kia EV6 je postavena na platformě E-GMP (Electric-Global Modular Platform), a její kabina se tak pyšní prostorností, která nabízí plných 990 mm k natažení nohou zadních pasažérů. Elegantní a minimalistická architektura přístrojové desky, nový pokrokový systém klimatizace, topení a ventilace (HVAC) ještě zvyšuje pohodlí pasažérů na předních sedadlech. Speciální relaxační sedadla ovládaná pouhým stiskem tlačítka zaručují mimořádně luxusní pohodlí. Návrháři použili výhradně luxusní materiály vyráběné trvale udržitelným způsobem, ať již se jedná o čalounění z veganské kůže nebo látkové čalounění sedadel a podlahové koberce z recyklovaných plastů.

Kia EV6 je postavena na platformě E-GMP (Electric-Global Modular Platform).

Zavazadlový objem EV6 při nesklopených zadních sedadlech činí 520 litrů (podle VDA). Sklopením zadních sedadel lze prostor pro zavazadla zvětšit přibližně na 1300 litrů. EV6 rovněž disponuje předním kufrem s 52 litry v případě provedení s pohonem zadních kol (RWD), resp. 20 litry u provedení AWD.

- Advertisement -

Všechny hlavní ovládací prvky EV6 jsou rozmístěny ve snadném dosahu řidiče. Volič systému elektronického řazení ‚shift-by-wire‘ je umístěn vedle tlačítka spouštění EV6 na středovém panelu. Nejdůležitější spínače systémů na podporu řízení (ADAS) byly začleněny do elegantního volantu.

Volič systému elektronického řazení ‚shift-by-wire‘.

Zákazníci bezpochyby uvítají funkci V2L (Vehicle-to-Load), která zásadním způsobem přispívá k flexibilitě nabíjení. Akumulátor modelu EV6 dokáže napájet externí spotřebiče o příkonu až 3,6 kW pomocí jednoduchého adaptéru. EV6 v provedení s akumulátorem o kapacitě 77,4 kWh umožňuje tahat přívěsy o hmotnosti až 1600 kg (platí pro vozy s pohonem RWD i AWD). Pro akumulátor 58 kWh, nabízí EV6 maximální tažnou kapacitu 750 kg.

Zdroj informací: tisková zpráva

Další články