DomůElektromobilyMustang Mach-E - design z pohledu řidiče

Mustang Mach-E – design z pohledu řidiče

Společnost Ford v minulých dekádách směřovala své automobilové interiéry k přidávání více tlačítek, více funkcí a více prvků. V současné době Ford vsadil na reduktivní přístup a zbavil interiér rušivých prvků a vytvořil tak holistický prostor.

Pohled řidiče zpoza volantu elektrického Mustangu Mach-E nabízí pohled, který definuje nový standard na cestě k elektrifikaci.

Když uvažujeme o tom, jak se auta mění, zaměřujeme se na to, jak vypadají zvenku. Jenže řidiči i spolucestující většinou auto vidí zevnitř. Dynamický, holistický interiér Mustangu Mach-E ukazuje, že více může opravdu znamenat méně, a přitom jsou v něm všechny důležité ovládací prvky snadno na dosah. Tento přístup budeme uplatňovat i v budoucích modelech. Nasloucháme svým zákazníkům a navrhujeme interiéry, které nejlépe vyhovují jejich potřebám.

řekl ředitel designu Ford of Europe Amko Leenarts

Účelem nového designu interiéru je snaha zajistit jednodušší prostředí a dobrou použitelnost. Ford Mustang Mach-E má proto velkou středovou obrazovku, na které je většina ovládacích prvků. Interiér dále obsahuje palubní desku s integrovaným reproduktorem nebo bezdrátové nabíjení telefonů.

Nové elektrifikované automobily s plochou podlahou po celé délce umožňují lepší obestavění prostoru a nabízejí designérům čisté plátno, na němž lze vytvořit interiéry, které kladou člověka na první místo,

řekl Leenarts
- Advertisement -

Ford také navázal spolupráci s hráči e-sportů, aby lépe porozuměl mladší generaci. Došlo tak k navržení virtuálního závodního vozu Team Fordzilla P1, kdy čtvrt milionu fanoušků e-sportu hlasovalo v online anketách týkajících se vzhledu interiéru i exteriéru.

V případě závodního vozu P1 šlo zejména o minimalizaci všeho, co nepřispívá k základním vlastnostem typu rychlosti, umístění v závodě a času na kolo. V kombinaci s decentnější barevnou paletou je výsledek méně rušivý, takže řidič se může lépe soustředit na závod. Minimalistický přístup můžeme použít také při navrhování interiérů budoucnosti, v nichž se objeví to, co zákazníci chtějí nejvíc,

doplnil designér interiérů Ford of Europe Robert Engelmann

Ukázka vývoje interiéru Fordu

Video zachycuje pohled z místa řidiče v tuctu různých vozů od Modelu T až po Mustang Mach-E.

Zdroj informací: tisková zpráva

Ford Mustang Mach-E diskuzní fórum

Další články