DomůElektromobilyNová Kia EV6 má dojezd až 528 km

Nová Kia EV6 má dojezd až 528 km

Zbrusu nový čistě elektrický model Kia EV6 slibuje majitelům maximální uživatelskou spokojenost a odbourává překážky, které některým zájemcům doposud bránily v přechodu k elektromobilitě. Kia EV6 má dojezd až 528 km (WLTP), nabízí krátké časy dobíjení, přístup k široké síti dobíjecích stanic, pozoruhodně dlouhý dojezd, v dané třídě nejprostornější kabinu a dokonce poslouží v roli mobilního akumulátorového modulu pro napájení elektrických spotřebičů či jiných elektromobilů.

EV6 byla od počátku navrhována tak, aby zprostředkovala ty nejlepší zkušenosti s elektromobilem. Stejně pohodlné a dostupné jako v případě klasického vozu se spalovacím motorem, avšak s nižšími dopady na životní prostředí. Model EV6 je postaven na modulární platformě E-GMP (Electric-Global Modular Platform), která byla navržena speciálně pro elektromobily Kia. Přináší tak bezprostřední výhody v podobě příkladných jízdních schopností, ultra rychlého nabíjení, delšího dojezdu a vyšší úrovně bezpečnosti.

Model EV6 je postaven na modulární platformě E-GMP (Electric-Global Modular Platform)

Zájemci o EV6 si mohou vybrat z několika čistě elektrických uspořádání hnacího ústrojí s nulovými emisemi včetně vysokonapěťových akumulátorových modulů. S kapacitou 58 kWh pro standardní dojezd a s kapacitou 77,4 kWh pro dlouhý dojezd. Kia EV6 má dojezd až 528 km s akumulátorovým modulem o kapacitě 77,4 kWh, pohonem zadních kol a 19″ koly. Spotřeba elektřiny činí 16,5 kWh/100 km. To odpovídá vzdálenosti z Chebu do Ostravy na jedno nabití.
Velmi solidním dojezdem se může pochlubit i EV6 s pohonem všech kol. V kombinovaném cyklu podle WLTP to je 506 km. Kombinovaná spotřeba elektřiny činí pouze 17,2 kWh/100 km. Na dojezd mají vliv různé okolnosti jako například individuální styl řízení, rychlost, venkovní teplota, profil terénu a používání elektrických zařízení, které mohou reálný dojezd snížit.

- Advertisement -

Kia EV6 představuje i celosvětově první systém kombinace vysokorychlostního dobíjení. To znamená kompatibilitu s ultra rychlými nabíjecími stanicemi 800 V i častějšími rychlodobíjecími stanicemi 400 V bez potřeby speciálního adaptéru nebo další palubní dobíječky. Při využití 800 V dobíječky směřuje proud ultra vysokou rychlostí přímo do akumulátoru a dokáže tak nabít akumulátor EV6 z 10 na 80 % kapacity za pouhých 18 minut. Kia EV6 pomocí vlastního elektromotoru a střídače zvyšuje výkon u běžnější 400 V dobíjecí stanice na hladinu 800 V, tudíž dokáže akumulátor dobíjet s maximálním možným výkonem.

Další články