DomůElektromobilyNová Kia EV6 obsahuje nejmodernější asistenční systémy

Nová Kia EV6 obsahuje nejmodernější asistenční systémy

Nová Kia EV6 byla vybavena řadou špičkových systémů ke zvýšení bezpečnosti a pohodlí. Netrpělivě očekávaný elektrický crossover Kia EV6 obsahuje nejmodernější asistenční systémy včetně sestavy vyspělých systémů na podporu řízení (ADAS). Pokrokové high-tech funkce snižují pravděpodobnost mnoha rizik i míru stresu během řízení a chrání celou posádku i ostatní účastníky silničního provozu.

Špičkové systémy pro bezpečnost

Ve prospěch co nejvyšší bezpečnosti a pohodlí při jízdě na dálnicích EV6 používá nejnovějšího asistenta pro jízdu po dálnici s asistentem pro vybočení z pruhu (HDA II). Zatímco asistent následování v jízdním pruhu (LFA) vystřeďuje vozidlo v příslušném pruhu, radarové senzory kolem celého vozidla pomáhají udržovat přednastavenou rychlost a odstup od vozidla vpředu. Systém s funkcí regulace rychlosti v zatáčkách (NSCC-C) je schopen zpomalovat vozidlo při projíždění zatáček. Nová Kia EV6 je také vybavena kamerovým asistentem sledování slepého úhlu (BVM) a asistentem pro odvrácení kolize ve slepém úhlu (BCA) v zájmu bezpečného přejíždění mezi pruhy. Systém autonomního nouzového brzdění (FCA) zahrnuje funkce pro odbočování na křižovatkách a přejíždění křižovatek, jejichž cílem je zajistit maximální preventivní bezpečnost při průjezdu křižovatek. V případě zvýšeného rizika systém varuje řidiče a automaticky začne brzdit s cílem vyhnout se nehodě. Základem bezpečné jízdy je potřeba vidět a být viděn, a proto je EV6 vybavena novou technologií adaptivních Dual světlometů s automatickým přepínáním dálkových světel (IFS).

Nová Kia EV6 monitorovací systém (SVM)

Kia EV6 a špičkové systémy pro pohodlí

Monitorovací systém (SVM) a jeho kamery zprostředkují 360° zobrazení situace kolem vozidla prostřednictvím obrazovky systému infotainmentu EV6. Couvání z úzkých míst usnadňuje systém aktivního upozornění na přijíždějící vozidla v příčném směru (RCCA). Na pomoc při parkování tu je inteligentní parkovací asistent s dálkovým ovládáním RSPA, který podporuje plně autonomní parkování vozidla, a to i bez řidiče na palubě. Asistent pro bezpečné vystupování (SEA), který posádku automaticky varuje a zamkne dveře EV6 v případě, že je ve slepém úhlu zjištěno blížící se vozidlo. Nechybí ani elektricky ovládané páté dveře se senzorem automatického otevírání. Když se uživatel s chytrým klíčem přiblíží k zádi, systém ho rozpozná a automaticky otevře zavazadlový prostor.

- Advertisement -

Další články