DomůElektromobilyPeugeot elektrifikoval dodávky e-Partner, e-Expert a e-Boxer

Peugeot elektrifikoval dodávky e-Partner, e-Expert a e-Boxer

Kompletní řada užitkových vozů od značky Peugeot je nyní elektrifikovaná. Elektrické dodávky Peugeot e-Partner, e-Expert a e-Boxer si zachovávají veškeré přednosti konvenčních verzí, přitom neprodukují emise, hluk, vibrace ani zápach. Peugeot hodlá s touto řadou elektrických užitkových vozů, která je jednou z prvních na trhu, do roku 2022 zaujmout v Evropě vedoucí postavení v prodeji. Cílem je nabídnout firemním klientům novou úroveň komfortu a omezit tradiční formy znečištění.

Užitkové vozy s elektrickým pohonem

Peugeot pracuje na zvyšování povědomí o nabídce, možnostech a výhodách elektromobilů. K dodávkám e-Expert uvedeným na trh v loňském roce a oceněným titulem Mezinárodní dodávka roku 2021 (International Van of The Year) přicházejí na evropský trh dodávky e-Partner a velké elektrické dodávky e-Boxer. Charakteristickým rysem elektrických dodávek Peugeot je, že ve srovnání s dieselovými verzemi neznamenají žádný kompromis a zároveň nabízejí všechny výhody elektrického pohonu, jako jsou nižší provozní náklady, snadnou ovladatelnost, okamžitou akceleraci, vysoký točivý moment, naprostou absenci hluku, vibrací, zápachu a emisí. Kromě bateriových elektromobilů zahájí Peugeot také výrobu své první elektrické dodávky s palivovými články e-Expert Hydrogen.

„Peugeot se zavázal, že bude vedoucím hráčem při změně a přechodu podnikatelského sektoru na čistě elektrický pohon. Je zřejmé, že náklady na provoz jsou pro uživatele velmi silným argumentem, ale ukazujeme také, že elektrická užitková vozidla poskytují nové jízdní zážitky řidičům: jízdu v tichém prostředí bez zápachu, z čehož profituje i okolí.“

řekla generální ředitelka značky Peugeot Linda Jackson

Peugeot e-Partner

Peugeot Partner, který je od svého uvedení na trh v roce 2018 v segmentu F1 (malé dodávky) lídrem evropského trhu, je nyní k dispozici se 100% elektrickým motorem. Je postaven na modulární platformě EMP2, která je schopna pojmout motor s jakýmkoliv zdrojem energie a nabízí 100% elektrický motor s maximálním výkonem 100 kW (136 k)
a maximálním točivým momentem 260 Nm.

Peugeot e-Partner,, zdroj: Peugeot
- Advertisement -

Verze e-Partner nabízí:

 • dojezd až 275 km podle cyklu WLTP (v procesu schvalování)
 • 2 délky (L1 a L2) a 2 verze karoserie (furgon až 3 místa a v polocombi až 5 míst)
 • tažnou kapacitu až 750 kg, užitečné zatížení až 800 kg
 • objem nákladového prostoru až 4,4 m³

Peugeot e-Expert a e-Expert Hydrogen

Elektrická verze e-Expert byla v roce 2021 zvolena Mezinárodní dodávkou roku (International Van Of the Year) a je stejně jako e-Partner postavena na modulární platformě EMP2. Nabízí 100% elektrický motor s maximálním výkonem 100 KW (136 k) a maximálním točivým momentem 260 Nm. Kromě toho Peugeot zahájí výrobu elektrické verze poháněné vodíkovým palivovým článkem hydrogen fuel cell.

Peugeot e-Expert, zdroj: Peugeot

Verze e-Expert nabízí:

 • výběr ze dvou baterií 50 a 75 kWh a dvou úrovní dojezdu (až 330 km)
 • 3 délky (L1, L2 a L3)
 • tažnou kapacitu 1000 kg a užitečné zatížení 1275 kg
 • objem nákladového prostoru 6,6 m³

Verze e-Expert Hydrogen nabízí:

 • schopnost natankovat vodík za 3 minuty pro více než 400 km jízdy dle WLTP
 • nabíjecí zásuvku pro vysokonapěťovou baterii
 • 2 délky (L1 a L2)
 • užitečné zatížení až 1100 kg a tažnou kapacitu až 1000 kg.

Peugeot e-Boxer

Boxer, který navazuje na úspěch svých předchozích generací, kterých se od jeho uvedení na trh v roce 1994 vyrobilo a prodalo více než 1  250 000 kusů ve 110 zemích, je nyní nabízen v elektrické verzi s maximálním výkonem 90 kW (122 k) a maximálním točivým momentem 260 Nm. Systém pohonu je vybaven mechanismem rekuperace energie, který se spouští jak při uvolnění pedálu akcelerace, tak při brzdění. Maximální rychlost je elektronicky omezena na 110 km/h (90 km/h u čtyřtunových verzí).

Peugeot e-Boxer, zdroj: Peugeot

Verze e-Boxer nabízí:

 • 2 úrovně dojezdu až 340 km dle WLTP (v procesu schvalování)
 • 2 kapacity baterií (37 kWh nebo 70 kWh)
 • 4 délky a 3 výšky
 • užitečné zatížení až 1 890 kg (v závislosti na verzi)
 • objem nákladového prostoru až 17 m³

Zdroj: Peugeot

Další články