DomůElektromobilyPlně elektrický crossover ID.5 GTX bude mít dojezd až 497 km

Plně elektrický crossover ID.5 GTX bude mít dojezd až 497 km

Volkswagen vystaví 7. září na mezinárodním autosalonu IAA v Mnichově nový, plně elektrický crossover ID.5 GTX. Elegantní jako kupé, silný jako SUV a navíc má výhradně elektrický pohon. Nový crossover je první SUV kupé na základě modulární platformy pro elektromobily MEB. Přesvědčí elegantním designem a výkonným pohonem všech kol se dvěma elektromotory. Dojezd ID.5 GTX bude až 497 km, nabídne plnou konektivitu jako je přijímání aktualizací bezdrátově (Over-the-Air) a bude vybaveno technologií Car2X.

Elektromobil ID.5 GTX zažije světovou výstavní premiéru jako maskovaná studie. Ladné linie modelu ID.5 GTX jsou mimořádně elegantní a sportovní. Působivý charakter vozu umocňují velká kola a krátké převisy karoserie. Sympatický výraz vysoké přídi pak dodávají inteligentně řízené světlomety „IQ.LIGHT LED Matrix“, které zvyšují bezpečnost jízdy za tmy. Horizontální osvětlenou lištu přerušenou logem Volkswagen doplňují na straně řidiče i spolujezdce tři výrazné, osvětlené prvky, které navazují na charakteristický vzhled potkávacích světel a vyjadřují sportovní charakter. Prémiový dojem podtrhuje 3D design zadních LED světel.

VOLKSWAGEN ID.5 GTX Covered Drive

Dojezd ID.5 GTX až 497 km

Zkratka GTX symbolizuje u značky Volkswagen sportovnost a navazuje na tradici úspěšných modelů GTI, GTD a GTE, jejichž ducha přenáší do světa elektromobility. ID.5 GTX má na přední i zadní nápravě jeden elektromotor. Pohon všech kol a sada akumulátorů mezi nápravami zajišťují vynikající jízdní výkony, suverénní trakci a sportovní ovladatelnost. Velké lithium-iontové baterie umožní dojezd ID.5 GTX až 497 km (WLTP).

- Advertisement -

Nový Volkswagen ID.5 GTX se objeví u prodejců v příštím roce jako druhý model sportovní produktové značky GTX a další impulz pro realizaci strategie ACCELERATE. Cílem je zvýšit do roku 2030 podíl elektromobilů na celkovém prodeji v Evropě na 70 procent a do roku 2050 mít klimaticky neutrální bilanci emisí CO2.

Další články