DomůElektromobilyElektrický Renault Kangoo Van E-Tech má dojezd dojezd až 300 km

Elektrický Renault Kangoo Van E-Tech má dojezd dojezd až 300 km

Automobilka Renault je nepochybně jedničkou na trhu užitkových elektromobilů v Evropě. Její elektrické Kangoo od svého uvedení na trh na konci roku 2011 okouzlilo asi 70 000 firemních zákazníků. Nový elektrický Renault Kangoo Van E-Tech, který bude představen široké veřejnosti 16. listopadu na autosalonu Solutrans v Lyonu, představuje to nejlepší, co může Renault poskytnout v oblasti elektromobilů. Elektrický Kangoo Van E-Tech se začne v Evropě prodávat na jaře 2022.

Elektrický Renault Kangoo Van E-Tech

Renault Kangoo Van E-Tech je vybaven motorem o výkonu 90 kW a okamžitě dostupném točivém momentu 245 Nm pro plynulý a uklidňující jízdní zážitek za všech okolností. Elektromotor se vyrábí v závodě Renaultu v Cléonu v Normandii. Elektrické Kangoo má stejné praktické vlastnosti jako jeho dvojče se spalovacím motorem, až 3,9 m3 nákladového prostoru (4,9 m3 v prodloužené verzi, která bude k dispozici v druhé polovině roku 2022), 600 kg užitečného zatížení (800 kg u prodloužené verze) a může utáhnout přívěs o hmotnosti 1 500 kg.
Nabízí inovace, vybavení a veškeré pohodlí nového Kangoo Van se spalovacím motorem. Jedná se o „Open Sesame by Renault“ nabízející nejlepší boční vstup na trhu v délce 1,45 m, inovativní vnitřní střešní nosič „Easy Inside Rack“, multimediální systém „Easy Link“ s 8“ displejem, handsfree kartu, automatickou ruční brzdu, 3 sedadla vepředu se sklopným prostředním opěradlem tvořícím mobilní kancelář a přibližně 60 litrů úložných prostor v kabině, mezi něž patří i výsuvná přihrádka „Easy Life“. K dispozici je také adaptivní tempomat s funkcí zastavení a systém „Easy Pilot“.

Elektrické Kangoo má stejné praktické vlastnosti jako jeho dvojče se spalovacím motorem.

Dojezd až 300 km

Díky lithium-iontové baterii o využitelné kapacitě 45 kWh nabízí nový Renault Kangoo dojezd až 300 km v cyklu WLTPi. Baterii, která je umístěna pod podlahou vozidla, nijak nezasahuje do nákladového prostoru a nesnižuje jeho kapacitu, lze dobít z 15 % na 100 % za 3 h 50 při použití wallboxu o výkonu 11kW, na Wallboxu 7,4 kW pak za méně než 6 hodin. Pro dobíjení nabízí nový Renault možnost vybrat si z 3 typů nabíjecích zařízení. Standardně je vybaven třífázovou 11 kW nabíječkou Chameleon vhodnou pro všechny typy domácího nabíjení. Za příplatek je k dispozici 22 kW nabíječka Chameleon pro rychlé nabíjení ve veřejných nabíjecích stanicích a také 80 kW nabíječka pro rychlé nabíjení na stejnosměrný proud, umožňující dosáhnout dojezdu 170 km (cyklus WLPT) za 30 minut. Vozy vybavené 22kW
a 80kW dobíjecími systémy mají baterii vybavenou systémem vodního chlazení. Z důvodu zaručení lepšího dojezdu v průběhu všech ročních období je nový Renault Kangoo vybaven klimatizací s tepelným čerpadlem.

- Advertisement -

Zdroj: Renault

Další články