DomůElektromobilyPrototyp Renault Morphoz získal ocenění v Automobile Awards 2020

Prototyp Renault Morphoz získal ocenění v Automobile Awards 2020

Prototyp Renault Morphoz získal ve třetím ročníku Automobile Awards cenu za prototyp roku. Oceněn byl především díky futuristickému designu a variabilitě. Modulová platforma elektromobilu dokáže poskytnout požadovaný výkon a také se v reálném čase přizpůsobit díky nastavitelné karosérii. Ta umožňuje například upravit interiér pro dlouhé cesty nebo získat více místa pro doplňující baterie.

Automobile Awards: cena za prototyp roku

Morphoz získal cenu za prototyp roku 2020, která hodnotí nejvíce inovační prototyp za daný rok. Členy poroty tvořily francouzské osobnosti automobilového světa. Morphoz se dokázal odlišit od konkurence díky inovačnímu designu, který nabízí nevídanou variabilitu a spojuje v sobě atributy sedanu, SUV a kupé.

Pojetí Morpohozu je odvážné díky modulovému řešení, inovační díky designu, soustředěné na člověka skrze možnostem sdílení a výměny, čímž dokonale ztělesňuje DNA Renaultu. Uvádí novou generaci elektrických vozidel a slibuje poskytnout nový zážitek z jízdy všem uživatelům vozu. Jsem šťastný, že MORPHOZ rezonuje s představivostí poroty, a děkuji Automobile Awards, že nám tuto cenu udělila.

řekl François Leboin (ředitel tvorby prototypu), který převzal cenu z rukou Jonathana Tuchbanta (generální ředitel Clubu Identicar)

Prototyp umožňuje nastavit dvě délky: 4,40 m ve verzi City a 4,80 m ve verzi Travel a vyhovět tak každému požadavku uživatelů. Vůz je 100 % elektrický, s indukčním nabíjením i během jízdy a dále obsahuje autonomní řízení úrovně 3.

- Advertisement -

Karosérii a kabinu lze přestavět a přizpůsobit potřebám řidiče a cestujících. Interiér prototypu má žlutou barvu a výklopná sedadla umožňují výměnu. Prototyp představuje budoucnost nové rodiny elektrických modelů řady Renault, která nastoupí v roce 2021.

Fotogalerie Renault Morphoz

Další články