DomůElektromobilyŠKODA ENYAQ iV zvítězil v anketě Best Cars 2021

ŠKODA ENYAQ iV zvítězil v anketě Best Cars 2021

Škoda ENYAQ iV zvítězil v prestižní anketě Best Cars 2021 německého automobilového magazínu „auto motor und sport“ v kategorii kompaktních SUV s čistě elektrickým pohonem. Úspěch zaznamenala také čtvrtá generace modelu OCTAVIA v kategorii Importovaný vůz střední třídy.

Anketa se konala již po 45. a více než 101.000 účastníků zvolilo oba modely značky ŠKODA za vítěze mezi importovanými vozy ve svých kategoriích. Model Škoda ENYAQ iV se poprvé účastnil soutěže v kategorii „Kompaktní SUV a terénní vozy“. Vůz získal 12,9% hlasů, prosadil se mezi 52 konkurenty a získal tak své první mezinárodní ocenění. Čtenáři mohli v anketě vybírat z 378 modelů v jedenácti kategoriích.

Letošní „double“ ve čtenářské anketě „Best Cars“ nás mimořádně těší. Jako typický vůz značky ŠKODA je model ENYAQ iV  všestranně využitelným tak i spolehlivým průvodcem. Díky třem velikostem baterie, čtyřem výkonnostním stupňům a pohonu zadních nebo všech kol je optimálně vybaven pro plnění všech požadavků zákazníků. Přednosti, charakteristické pro vozy značky ŠKODA, dokazuje OCTAVIA už 25 let v každodenním provozu. Nyní již čtvrtá generace ikony naší značky učinila další velký krok vpřed, co se konektivity, asistenčních systémů a možnosti výběru pohonů týká. Odezva od čtenářů časopisu „auto motor und sport“ pro nás představuje skvělé potvrzení naší práce.

řekl Johannes Neft, člen představenstva společnosti ŠKODA AUTO za oblast Technického vývoje

Škoda ENYAQ iV

ENYAQ iV je prvním sériově vyráběným modelem značky ŠKODA, který je postaven na platformě MEB koncernu Volkswagen. Vyrábí se ve variantách ENYAQ iV 60 a ENYAQ iV 80. Vůz je nabízen buď s pohonem zadních nebo všech čtyřech kol. Dojezd vozu je podle metodiky WLTP 520 kilometrů na jedno nabytí. Více informací o modelu Škoda Enyaq iV lze získat v našem katalogu automobilů.

Škoda Enyaq iV diskuzní fórum

- Advertisement -

Další články