DomůElektromobilyŠkoda představila Enyaq Sportline iV

Škoda představila Enyaq Sportline iV

Škoda Auto nabídne svým zákazníkům plně elektrické SUV Enyaq iV v tradiční modelové variantě SPORTLINE. Vůz Škoda ENYAQ SPORTLINE iV oproti standardní verzi nabízí snížený sportovní podvozek a dvaceti nebo jednadvacetipalcová kola. Součástí nabídky jsou tři varianty pohonu s dojezdem až 520 km.

Motorizace

Modelová varianta SPORTLINE označuje vozy Škoda se sportovním vzhledem a dynamickými jízdními vlastnostmi. V nabídce společnosti budou tři varianty pohonu: iV 60, iV 80 a iV 80x. Maximální rychlost 160 km/h je u všech tří variant motorů stejná. Další informace o modelu Škoda Enyaq lze získat v našem katalogu automobilů.

ENYAQ SPORTLINE iV 60

Vůz obsahuje elektromotor o výkonu 132 kW umístěný na zadní nápravě s maximálním točivým momentem 310 Nm. Kapacita baterie vozu je 62 kWh (využitelná kapacita 58 kWh). Dojezd je pak více než 400 km (podle metodiky WLTP).

ENYAQ SPORTLINE iV 80

- Advertisement -

Oproti předchozí variantě má vůz silnější baterii, jejíž kapacita je 82 kWh (využitelná kapacita 77 kWh). Dojezd vozu je podle metodiky WLTP více než 520 km na jedno nabití. Elektromotor je umístěný na zadní nápravě vozu a má výkon 150 kW.

ENYAQ SPORTLINE iV 80x

Kapacita baterie vozu Enyaq Sportline iV 80x je 82 kWh (využitelná kapacita 77 kWh) a je tedy stejná jako u předchozí verze. Dojezd vozu činí více než 500 km podle metodiky WLTP. Elektromobil má dva elektromotory s celkovým výkonem 195 kW a maximálním točivým momentem 425 Nm. Tato verze také navíc obsahuje pohon všech kol.

Interiér

Škoda ENYAQ iV obsahuje inovativní koncept interiéru s novými designy inspirovanými světem moderního bydlení. Potahy a strop interiéru jsou laděny převážně do černého provedení. Na přístrojové desce a ve výplni dveří jsou dekorační lišty v dekoru Carbon. Přístrojová deska má černý potah ze syntetické kůže, který zdobí šedé kontrastní švy. Interiér pak dále doplňují vkládané koberce olemované paspulí ve sportovní šedé barvě.

Černá sportovní sedadla s integrovanými opěrkami hlavy jsou potažená mikrovláknem Suedia a olemována šedou paspulí. Součástí standardní výbavy vozu je tříramenný sportovní multifunkční volant. Design interiéru SPORTLINE podtrhují také hliníhové kryty pedálů.

Exteriér

Vůz působí ještě dynamičtěji díky mnoha prvkům v černé lesklé barvě. Robustní boční ochranné lišty jsou lakované v barvě vozu. ENYAQ SPORTLINE iV má také specifický přední nárazník a plakety SPORTLINE na předních blatnících. V nabídce vozu jsou velká dvacetipalcová kola z lehké slitiny Vega nebo jednadvacetipalcová kola z lehké slitiny Betria.

Standardní výbava pak obsahuje například Matrix-LED světlomety, kde 24 nezávisle ovládaných LED diod v každém modulu dálkových světel umožňuje mít neustále rozsvícena dálková světla, aniž by byli oslněni ostatní řidiči. Pokud čelní kamera rozpozná vozidla nebo osoby, inteligentní světla automaticky zajistí, aby nebyly oslněny.

Škoda Enyaq iV diskuzní fórum

Další články