DomůElektromobilyŠkoda využívá pro náročnou manipulaci s díly robota s novou aplikací Smart...

Škoda využívá pro náročnou manipulaci s díly robota s novou aplikací Smart Handling

Závod ŠKODA AUTO ve Vrchlabí používá pro náročnou monotónní manipulaci s díly robota s novou aplikací Smart Handling, která se spoléhá na pokročilou kameru.

Při výrobě moderních, technologicky přesných 7stupňových převodovek používá závod Vrchlabí stále více automatických robotů. Aplikace Smart Handling je dalším realizovaným projektem v oblasti automatizace. Robot zcela samočinně manipuluje s díly nejprve ve formě výkovků, následně po jejich opracování CNC stroji i s hotovými obrobky. Za jednu směnu přemístí 900 kg materiálu, se kterým dříve musela manipulovat obsluha stroje. Tuto namáhavou a monotónní činnost nyní kompletně zajišťuje nová aplikace. Obsluha stroje se tak může věnovat kvalifikované práci, jako je měření dílů, výměna nářadí nebo seřízení strojů.

Nejprve 3D kamera naskenuje vnitřní prostor palety, ve které jsou výkovky. Algoritmus poté určí, který výkovek je optimální k vyjmutí z palety.
Celý proces probíhá velmi rychle s ohledem na produktivitu výroby. Následuje vložení výkovku na dopravník k opracování dílu. Ten pak robot vyjme a vloží do připraveného koše. Když je koš naplněn, robot si prohodí takzvaný greifer, tedy příslušenství pro uchopování předmětů, a vymění plný koš za prázdný.

- Advertisement -

Zajímavostí aplikace je její spolupráce s dalším autonomním robotem, který zajišťuje automatické dodávky a výměny palet s výkovky. Vývoj a realizace nové aplikace proběhly přímo v automobilce ŠKODA AUTO, která tak rozšířila svoje know-how v oblasti automatizace výroby. I díky vysokému podílu robotizace se závod Vrchlabí může pochlubit stále rostoucí kapacitou, která v současnosti překonává 2 300 automatických 7stupňových převodovek DSG za den.

Zdroj informací: tisková zpráva

Další články